Zamknij

Kuriozalna sytuacja przed startem Titisee-Neustadt Five. Brakuje chętnych do skakania

17.01.2020 09:00
Titisee-Neustadt Five
fot. Shutterstock

Titisee-Neustadt Five rozpocznie się piątkowymi kwalifikacjami, które w normalnych warunkach nie byłyby konieczne. Na liście startowej widnieje bowiem tylko 49 zawodników, o jednego mniej niż przewiduje regulamin. Taka sytuacja zdarzyła się po raz ostatni trzynaście lat temu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Główną zasadą nowego mini-cyklu w kalendarzu Pucharu Świata jest zaliczanie do klasyfikacji generalnej pięciu skoków, w tym tego z kwalifikacji. Gdyby to były "standardowe" zawody, przy 49 skoczkach organizatorzy odwołaliby eliminacje i dopuścili do zmagań wszystkich zgłoszonych.

Trochę inaczej będzie w piątek w Titisee-Neustadt, bo mimo pewnego awansu i tak każdy z zawodników będzie musiał pojawić się na obiekcie i oddać mierzony oraz oceniany skok. Jeśli tego nie zrobi, zostanie zdyskwalifikowany i nie będzie mógł wystąpić zarówno w sobotnim, jak i niedzielnym konkursie.

Ostatni raz taka sytuacja zdarzyła się w 2007 roku w Vikersund. Wtedy do zawodów zgłoszono 42 śmiałków, a zmagania i tak zostały odwołane ze względu na zbyt silnie wiejący wiatr.

No właśnie, do przeprowadzenia takich "niepełnych" kwalifikacji niezbędna jest jeszcze dobra pogoda, a tu prognozy nie są najlepsze. Wieczorem w Titisee-Neustadt ma padać deszcz, a wiatr może dochodzić do 5 m/s.

Titisee-Neustadt Five: Nowy cykl w PŚ z dużą nagrodą

W Titisee-Neustadt Five gra toczy się nie tylko o kolejne punktu do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, ale także o pokaźną premię. Ta jest większa niż w Turnieju Czterech Skoczni i wynosi 25 tysięcy euro.

Trener Michal Doleżal dokonał jednej zmiany w składzie reprezentacji Polski. W miejsce Jakuba Wolnego w drużynie pojawił się Aleksander Zniszczoł. Oprócz niego zobaczymy Dawida Kubackiego, Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Macieja Kota i Stefana Hulę.

Kwalifikacje w Titisee-Neustadt na żywo na sport.radiozet.pl od godz. 18.

AKTUALIZACJA:

Ostatecznie do kwalifikacji w Titisee-Neustadt Five zgłoszono 51 skoczków.

ZOBACZ TAKŻE:

RadioZET.pl