Zamknij

Titisee-Neustadt Five: Kwalifikacje jednak z wymaganą liczbą zawodników

17.01.2020 14:47
Kwalifikacje w Titisee-Neustadt Five
fot. Shutterstock

Nie 49, a 51 skoczków wystąpi w kwalifikacjach do nowego mini-cyklu rozgrywanego w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich, Titisee-Neustadt Five. Jeszcze kilka godzin temu wydawało się, że na starcie nie uda się zgromadzić wymaganej liczby 50 zawodników. Sytuację "uratowali" Koreańczycy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kwalifikacje w Titisee-Neustadt Five jednak będą miały sens. Początkowo do zawodów zgłoszono tylko 49 zawodników, a mimo to eliminacje i tak miały się odbyć ze względu na regulamin niemieckiego mini-cyklu. Do klasyfikacji generalnej Titisee-Neustadt Fice wlicza się bowiem pięć skoków - kwalifikacyjny i cztery konkursowe.

PŚ w Titisee-Neustadt: Kiedy kolejny konkurs skoków narciarskich? [PROGRAM]

Ostatecznie na liście startowej jest 51 skoczków. Do wcześniej awizowanych Norwegów, Niemców, Polaków, Słoweńców, Japończyków, Austriaków (6 przedstawicieli), Rosjan (3), Czechów, Finów, Kazachów (po 2) oraz Kanadyjczyka, Amerykanina, Szwajcara i Bułgara dołączyło dwóch Koreańczyków - Seou Choi i Heung Chul Choi. To oznacza, że tylko jeden skoczek nie przebrnie kwalifikacji i nie weźmie udziału w "zasadniczej" części Titisee-Neustadt Five.

Titisee-Neustadt Five: Duża premia czeka na zwycięzcę

W Titisee-Neustadt 5 gra toczy się nie tylko o kolejne punktu do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, ale także o znaczącą premię. Ta jest większa niż w Turnieju Czterech Skoczni i wynosi 25 tysięcy euro.

Trener Michal Doleżal dokonał jednej zmiany w składzie reprezentacji Polski. W miejsce Jakuba Wolnego w drużynie pojawił się Aleksander Zniszczoł. Oprócz niego zobaczymy Dawida Kubackiego, Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Macieja Kota i Stefana Hulę.

Kwalifikacje w Titisee-Neustadt na żywo na sport.radiozet.pl od godz. 18.

RadioZET.pl