Zamknij

Klasyfikacja Titisee-Neustadt Five: Kubacki nie zdołał doścignąć Kobayashiego

19.01.2020 17:30
Titisee-Neustadt Five - klasyfikacja generalna
fot. PAP/EPA

Klasyfikacja generalna Titisee-Neustadt Five: Ryoyu Kobayashi zwyciężył w miniturniejui, chociaż Dawidowi Kubackiemu zabrakło do niego zaledwie 5,4 punktu. Japończyk wzbogacił się o 25 tysięcy euro. Piotr Żyła zakończył T-NF na ósmym, zaś Kamil Stoch na 20. miejscu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kobayashi wygrał kwalifikacje po skoku na 137,5 metra. Drugiego Stephana Leyhe wyprzedził o 4,5 punktu, trzeciego Roberta Johanssona o 9,8 punktu.

Najlepszy z Polaków był Dawid Kubacki, który zajął w kwalifikacjach ósme miejsce. Do Kobayashiego stracił jednak dużo, bo aż 13 punktów. Szansę na triumf w klasyfikacji końcowej Titisee-Neustadt Five praktycznie zaprzepaścił Stoch, który skoczył zaledwie 123 metry. Do lidera traci w tym momencie aż 31,7 punktu.

PŚ w Titisee-Neustadt: Kobayashi wygrał kwalifikacje, Stoch poza "30"

Pierwszy z konkursów odbył się już pod dyktandem tegorocznego mistrza Turnieju Czterech Skoczni. Dawid Kubacki był liderem po pierwszej serii i pozostał nim po drugiej, zdobywając swoje trzecie zwycięstwo w Pucharze Świata w karierze. Dzięki dwóm najlepszym skokom awansował na drugą lokatę, a do wciąż liderującego Kobayashiego, który w sobotę był trzeci, traci 5,7 punktu. Tego samego dnia Kamil Stoch zakończył zawody na ósmym, zaś Piotr Żyła na dziewiątym miejscu. Drugi z nich plasuje się w T-NF na 10. lokacie. Obok Polaka i Japończyka na drugim miejscu podium stanął Austriak Stefan Kraft.

W drugim konkursie Kubacki również okazał się najlepszy, jednak nie udało mu się dogonić Kobayashiego. Polak odrobił jedynie 0,3 punktu do Japończyka i to właśnie ten drugi wzbogacił się o 25 tysięcy euro. W niedzielę drugim najlepszym z Polaków został Piotr Żyła, który skończył na miejscu ósmym. Obok Kubackiego na podium stanęli drugi Kobayashi oraz trzeci Słoweniec Timi Zajc.

Ostatecznie Dawid Kubacki zajął drugie miejsce w Titisee-Neustadt Five, zaś Piotr Żyła ósme. Kamil Stoch zakończył na lokacie 20. Reszta Polaków została sklasyfikowana na odległych miejscach.

PŚ w Titisee-Neustadt: Dawid Kubacki najlepszy, trzech Polaków w dziesiątce

Klasyfikację generalną Titisee-Neustadt Five wygrywa zawodnik, który uzyskał najwyższą notę łączną za pięć skoków - jeden w kwalifikacjach i po dwa w każdym z konkursów (sobotnim i niedzielnym).

Titisee-Neustadt Five - klasyfikacja generalna po 5 z 5 skoków:

  Imię i nazwisko: Kraj: Punkty:
1. Ryoyu Kobayashi Japonia 709,9
2. Dawid Kubacki Polska 704,5
3. Stephan Leyhe Niemcy 686,4
4. Stefan Kraft Austria 676,3
5. Karl Geiger Niemcy 664,5
6. Johann Andre Forfang Norwegia 660,8
7. Constantin Schmid Niemcy 660,4
8. Piotr Żyła Polska 656,9
20. Kamil Stoch Polska 618,6
39 Aleksander Zniszczoł Polska 322
41. Stefan Hula Polska 313,2
49. Maciej Kot Polska 242,9

RadioZET.pl