Zamknij

Thomas Thurnbichler znów zaskoczył. To oni wystartują w Courchevel

01.08.2022 19:34

Thomas Thurnbichler znów zaskoczył. Na konkurs Letniego Grand Prix w skokach narciarskich we francuskim Courchevel pojadą zawodnicy z kadry B. Sam Austriak pozostanie z kadrą A na zgrupowaniu w niemieckim Oberhofie.

Thomas Thurnbichler
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER/East News

Bez zawodników z kadry A, w tym prowadzących ex aequo w klasyfikacji generalnej cyklu Dawida Kubackiego i Kamila Stocha, wystąpi polska kadra w niedzielnych zawodach Letniego Grand Prix w skokach narciarskich we francuskim Courchevel - poinformował PZN.

Trener Thomas Thurnbichler powołał na te zawody: Macieja Kota, który jest ósmy w klasyfikacji cyklu po dwóch konkursach w Wiśle, Stefana Hulę, Klemensa Murańkę, Jarosława Krzaka oraz Adama Niżnika. Ten ostatni będzie miał okazję zadebiutować w zawodach tej rangi. Biało-czerwonymi we Francji opiekować się będą trenerzy Wojciech Topór i Krzysztof Biegun.

Thomas Thurnbichler ogłosił skład na LGP w Courchevel

Hula i Murańka, którzy w tym sezonie wchodzą w skład reprezentacyjnych grup regionalnych, oraz 19-letni Niżnik z kadry młodzieżowej zadebiutują w tegorocznym cyklu LGP. "Bardzo się cieszę, że wystartuję w Courchevel. Po raz pierwszy będę miał okazję zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami na świecie na arenie międzynarodowej. Zdecydowanie bardziej czuję radość niż stres, ale podejrzewam, że bliżej startu ten stres się pojawi. To będzie normalne uczucie i godzę się z tym, bo lubię skakać w stresie" – przyznał Niżnik, cytowany przez PZN.

W Courchevel zabraknie głównych podopiecznych Thurnbichlera z kadry A, którzy we wtorek rozpoczną kilkudniowe zgrupowanie w niemieckim Oberhofie, a następnie udadzą się na krótki urlop wakacyjny. We Francji nie wystąpią z kolei polskie narciarki.

Zawody męskie rozpoczną się w niedzielę o godz. 18:00. Po dwóch konkursach w klasyfikacji Letniego GP prowadzą wspólnie Kubacki i Stoch, którzy na obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle-Malince zajęli pierwsze i drugie miejsca. Mają po 180 punktów i o 70 wyprzedzają Jakuba Wolnego.

loader

RadioZET.pl/PAP