Zamknij

Thomas Diethart wraca do skoków narciarskich. Jego forma imponuje

09.05.2021 13:07
Thomas Diethart
fot. imago/Eibner Europa/EAST NEWS

Thomas Diethart wznawia karierę. Triumfator Turnieju Czterech Skoczni z 2014 roku wraca do skoków narciarskich po blisko 4-letniej przerwie.

Thomas Diethart przed laty uważany był za jeden z największych talentów w światowych skokach. W sezonie 2013/2014 sensacyjnie triumfował w Turnieju Czterech Skoczni, później wywalczył z reprezentacją Austrii srebrny medal igrzysk olimpijskich. Jego kariera zaczęła jednak dość szybko wyhamowywać. Decyzję o jej zakończeniu podjął w 2018 roku, gdy nie mógł dojść do siebie po koszmarnym upadku na skoczni w Ramsau, do którego doszło w listopadzie 2017 roku.

Teraz, po blisko czterech latach przerwy, 29-latek chce wrócić do skakania. Rozmawiał już w tej sprawie z austriacką federacją. Zawodnik potrzebuje jednak zgody od lekarzy. Jeśli pomyślnie przejdzie wszystkie badania, być może zobaczymy go na skoczni już w kolejnym sezonie.

Thomas Diethart imponuje formą na treningach - WIDEO

Sam Diethart na sportowej emeryturze nie próżnował i pozostawał w treningu. Co jakiś czas dawał temu dowód w swoich mediach społecznościowych. Trzeba przyznać, że imponuje niesamowitą siłą wyskoku, co pokazał w jednym z ostatnich postów na swoim profilu na Instagramie.