Therese Johaug nie wystąpi na IO w Pjongczangu! Dyskwalifikacja przedłużona

Andreas Nicolaides
22.08.2017 12:28
Therese Johaug nie wystąpi na IO w Pjongczangu! Dyskwalifikacja przedłużona
fot. East News

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie przedłużył dyskwalifikację biegaczki narciarskiej Therese Johaug do 18 miesięcy. To oznacza, że Norweżka nie wystąpi na przyszłorocznych zimowych igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Johaug w lutym została zdyskwalifikowana za doping na 13 miesięcy, do 18 listopada, przez norweską konfederację sportu NIF. Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) 7 marca zakwestionowała karę, uważając że jest zbyt niska i skierowała apelację do CAS.

Sprawa mistrzyni olimpijskiej i świata rozpoczęła się podczas badania antydopingowego we wrześniu, kiedy wykryto u niej zakazany steryd clostebol będący składnikiem maści, którą otrzymała od lekarza reprezentacji na poparzone słońcem usta. Johaug tłumaczyła, że nie sprawdzała składu preparatu, ponieważ ufała lekarzowi, którego decyzji według kontraktu z reprezentacją nie można kwestionować.

Biegaczka została przesłuchana przez CAS 6 czerwca i początkowo termin ogłoszenia ostatecznego werdyktu zapowiedziany został na koniec lipca. 

RadioZET.pl/PAP/AN