Lekarz stanął w obronie Therese Johaug: To ja popełniłem błąd

Andreas Nicolaides
26.01.2017 11:19
Therese Johaug
fot. PAP

W środę rozpoczęło się przesłuchanie Therese Johaug, w której organizmie wykryto środki dopingujące. Norweżka złożyła już swoje zeznania, w czwartek przesłuchiwany był Fredrik Bendiksen, były już lekarz norweskiej kadry.

Zobacz także

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Nie ma dla mnie usprawiedliwienia - powiedział przed Norweską Konfederacją Sportu. Dodał, że wielokrotnie czytał ulotkę kremu, który podał Johaug, ale nie wiedzieć czemu nie skojarzył zakazanego clostebolu z listą środków dopingujących. - Popełniłem błąd - powiedział otwarcie.

W ten sposób potwierdził wersję, którą w środę przedstawiła Johaug. Biegaczka przyznała, że zaufała lekarzowi, który może wykazać się 30-letnim doświadczeniem, a sama ulotki stosowanego kremu nie czytała.

Decyzję dotyczącą kary dla Norweżki poznamy najprawdopodobniej za około 3 tygodnie. Norweska Agencja Antydopingowa sugeruje, aby zawiesić ją na 14 miesięcy. Sama Johaug marzy o tym, aby zawieszenie było na tyle krótkie, by mogła wystąpić na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pjongczang, które odbędą się w lutym 2018 roku.

RadioZET.pl/AN