Therese Johaug kupiła willę za 2 miliony euro [FOTO]

Dominik Gołdyn
05.08.2017 10:38
Therese Johaug kupiła willę za 2 miliony euro [FOTO]
fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Czekająca na werdykt Trybunału Arbitrażowego ds. sportu (CAS ) w sprawie dyskwalifikacji za doping mistrzyni olimpijska i świata oraz dwukrotna zdobywczyni Pucharu Świata w biegach narciarskich Therese Johaug kupiła dom w Oslo za dwa miliony euro.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Prestiżowa willa o powierzchni 400 metrów kwadratowych, z trzypokojowym domkiem gościnnym na posesji, położona jest w odległości 20 minut spacerem od kompleksu narciarskiego Holmenkollen. Biegaczka posiada w tej samej dzielnicy apartament, który został wstawiony na sprzedaż za 700 tysięcy euro, oraz mieszkanie w centrum Oslo.

W nowym domu zamieszka ze swoim partnerem życiowym, mistrzem świata w wioślarstwie (2013) Nilsem Jacobem Hoffem.

Willa była wystawiona na sprzedaż za 17 milionów koron, lecz biegaczka tak bardzo chciała ją kupić, że wylicytowała cenę 18,8 miliona koron (2 mln. euro).

Sprawa jej dopingu ciągnie się już ponad dziesięć miesięcy. Rozpoczęła się podczas kontroli 16 września, kiedy u biegaczki wykryto niedozwolony steryd clostebol. Po przeprowadzonych w styczniu przesłuchaniach przez Norweską Konfederację Sportu (NIF) została 10 lutego zdyskwalifikowana na 13 miesięcy, do 18 listopada.

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) 7 marca zakwestionowała karę, uważając że jest zbyt niska i skierowała apelację do CAS.

Biegaczka został przesłuchana przez CAS 6 czerwca i początkowo termin ogłoszenia ostatecznego werdyktu zapowiedziany został na koniec lipca. Przed kilkoma dniami CAS przesunął go jednak na 18 sierpnia.

RadioZET.pl/PAP/DG