Zamknij

Więcej skoków w Telewizji Polskiej. Jest oficjalny komunikat

11.10.2021 22:05
Telewizja Polska pokaże zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie
fot. Sammy Minkoff/Imago Sport and News/East News

Zimowe igrzyska olimpijskie Pekin 2022 będzie można obejrzeć na antenach Telewizji Polskiej - poinformował dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski. Impreza odbędzie się w dniach 4-20 lutego.

Telewizja Polska kilka dni temu straciła prawa do transmisji skoków narciarskich. W opublikowanym oświadczeniu zarzuciła grupie Discovery, do której należy TVN, "polityczną zemstę" i "wykorzystywanie sportu" w tym sporze. Publiczny nadawca w sezonie 2021/2022 będzie mógł pokazać na swoich antenach jedynie konkursy w Wiśle i Zakopanem oraz mistrzostwa świata w lotach narciarskich. W poniedziałek do tej oferty dołączyły zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie.

Z informacji przekazanej przez Telewizję Polską dowiadujemy się, że na miejscu pracować będzie pięć ekip, a kibice będą mogli śledzić sportową rywalizację łącznie przez 200 godzin.

ZIO 2022 w Pekinie w TVP

- Wzorem igrzysk z Tokio pokażemy nie tylko wszystkie najważniejsze starty polskich sportowców, ale także ich drogę do Pekinu. Nasi reporterzy będą towarzyszyli gwiazdom reprezentacji podczas przygotowań, przestawią ich z innej, nieznanej powszechnie strony - powiedział Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.

W Pekinie Kamil Stoch będzie walczył o czwarty złoty krążek olimpijski, a polska drużyna skoczków narciarskich postara się obronić lub poprawić osiągnięcie z Pjongczangu, gdzie uplasowała się na 3. pozycji. Duże nadzieje medalowe wiążemy również ze startem Natalii Maliszewskiej w short tracku czy Maryny Gąsienicy-Daniel w narciarstwie alpejskim.

RadioZET.pl/sport.tvp.pl