Tande skacze (i wygrywa) z opuchniętą kostką i kontuzją kolana

Krzysztof Sobczak
02.01.2017 15:00
Daniel Andre Tande
fot. Lars Haugvad/NRK

Zwycięzca drugiego konkursu Turnieju Czterech Skoczni Daniel Andre Tande ma problemy ze zdrowiem. Norweg skacze z potwornie opuchnięta kostką i urazem kolana.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Tande jest w tym sezonie jedynym Norwegiem, który jest w stanie nawiązać rywalizację z czołówką. W noworocznych zawodach w Garmisch-Partenkirchen odniósł swoje drugie zwycięstwo w Pucharze Świata (po Klingenthal w 2015 roku - przyp. red.) i awansował na 3. miejsce w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni. Do prowadzącego Kamila Stocha traci 6.6 pkt.

Wicelider Pucharu Świata spisuje się rewelacyjnie pomimo... problemów zdrowotnych, z jakimi zmaga się od upadku podczas treningu w Vikersund. W jego kolanie gromadzi się płyn, który uniemożliwia wykonywanie niektórych ćwiczeń, a kostka jest bardzo mocno opuchnięta.

Tande nie robi jednak z tego tragedii. Odczuwa lekki dyskomfort, ale nie przeszkadza mu to w dalekich lotach. W Ga-Pa "przeskoczył" skocznię, a jego wynik - 142 m - z drugiej serii był tylko o 1,5 m gorszy od rekordu obiektu. Lepszą odległość w konkursie uzyskał tylko Stoch (143 m).

Po niemieckiej części TCS zawodnicy przenieśli się do Austrii. W środę czekają ich zmagania w Innsbrucku, a w piątek w Bischofshofen.

RadioZET.pl/NRK/KS