Zamknij

Tak Stoch sięgnął po trzeciego Złotego Orła. Dwa fantastyczne skoki [WIDEO]

06.01.2021 19:12
Skok Kamila Stocha
fot. Twitter/Eurosport/screen

Kamil Stoch zwyciężył w czwartym, ostatnim konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen i tym samym przypieczętował swój trzeci triumf w tych zawodach. Zakopiańczyk triumfował na skoczni w Austrii dzięki dwóm, fantastycznym skokom. Zobacz WIDEO z prób Polaka!

  • Kamil Stoch zwyciężył w czwartym, ostatnim konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen
  • Wygraną w środę Polak przypieczętował swój triumf w całym cyklu i po raz trzeci w karierze sięgnął po Złotego Orła
  • W zwycięstwie na austriackiej skoczni pomogły Stochowi jego dwa świetne skoki po 139 i 140,5 metra

Kamil Stoch, wygrywając konkurs w austriackim Bischofshofen, przypieczętował triumf w 69. edycji Turnieju Czterech Skoczni. Trzecie miejsce w imprezie zajął Dawid Kubacki, który w środę był 15. Polaków na podium imprezy rozdzielił Niemiec Karl Geiger.

Stoch przed zawodami w Bischofshofen był liderem TCS i nie pozostawił rywalom złudzeń. Uzyskał 139 oraz 140,5 m i w konkursie o 20,3 pkt wyprzedził Norwega Mariusa Lindvika (137 i 140,5 m). Trzeci w środę był Geiger (138 i 133,5 m). Niemiec stracił do Stocha 23,4 pkt, a w całej imprezie aż 48,1 pkt.

Zobacz także

Tak Kamil Stoch skakał po trzeciego Złotego Orła w Bischofshofen [WIDEO]

Kubacki miał słabszy dzień. 132 oraz 131,5 m pozwoliło mu zająć 15. miejsce, a w klasyfikacji generalnej TCS spadł z drugiego na trzecie miejsce. Podium udało mu się zachować bardzo szczęśliwie, bo czwarty Halvor Egner Granerud zgromadził tylko o 0,4 pkt mniej. Norweg na zakończenie był 12.

Na piątym miejscu TCS ukończył siódmy w Bischofshofen Piotr Żyła (134 i 136,5 m). Szósty w "generalce", a ósmy w konkursie był natomiast Andrzej Stękała (135 i 133 m).

Zobacz także

TCS w Bischofshofen: WIDEO z pierwszego skoku Kamila Stocha

TCS w Bischofshofen: WIDEO z drugiego skoku Kamila Stocha

RadioZET.pl/PAP