Zamknij

Gorzkie słowa Tajnera o polskich skoczkach. To będą trudne chwile

24.11.2021 15:37
Apoloniusz Tajner
fot. Beata Zawrzel/REPORTER/East News

Apoloniusz Tajner nie spodziewa się lepszych wyników polskich skoczków w najbliższy weekend. Zdaniem prezesa PZN występy biało-czerwonych będą mało obiektywne, podobnie jak w Niżnym Tagile.

Apoloniusz Tajner przestrzegł, że w kolejnych konkursach Pucharu Świata skoczkowie znów mogą borykać się z trudnymi warunkami atmosferycznymi. W czasie inauguracji sezonu w Niżnym Tagile Polacy wypadli słabo. O ile Kamil Stoch w pierwszych zawodach wywalczył piąte miejsce, tak w niedzielę nie zakwalifikował się do drugiej serii, podobnie jak Dawid Kubacki czy Jakub Wolny.

W Rosji warunki były loteryjne z uwagi na silne podmuchy wiatru. Podobnie może być w Finlandii, gdzie na Rukatunruri najlepsi skoczkowie świata znów najprawdopodobniej będą musieli nastawić się na zmienny wiatr. W poprzednich latach początek nowego sezonu odbywał się właśnie nieopodal Kuusamo, gdzie pogoda często płatała figle.

Tajner przestrzega przed kolejnym występem Polaków

- W Ruce może być podobnie jak w Niżnym Tagile. W Finlandii na ogół wieje i do tego jest duża mgła oraz sypie śnieg. Narasta też silny mróz. Przechodziliśmy już tam każdy scenariusz pogodowy. Gdy przez lata to miejsce inaugurowało sezon, początek był mało obiektywny. Na początek mamy szkołę przetrwania - tłumaczył były szkoleniowiec.

Według Tajnera polscy skoczkowie są dobrze przygotowani do sezonu i nie ma co wyciągać pochopnych wniosków po kolejnym występie w .

- Mając siedmiu zawodników, wszystko jest możliwe. Przygotowanie jest na tak dobrym poziomie, że jestem spokojny. Można było zobaczyć w lecie i podczas treningów na torach lodowych, że Polacy dawali radę - zakończył.

Skoki w Ruce odbędą się w dniach 26-28 listopada. Relacje na żywo z konkursów zostaną przeprowadzone na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl