Zamknij

Rozgoryczony Kubacki. Jest odpowiedź trenera Horngachera

Dominik Gołdyn
07.01.2018 10:40
Rozgoryczony Kubacki. Jest odpowiedź trenera Horngachera
fot. PAP

Trener Stefan Horngacher nie ukrywał ogromnej radości po historycznym zwycięstwie Kamila Stocha w Turnieju Czterech Skoczni. Austriak skomentował również sytuację związaną z obniżeniem belki przed skokiem Dawida Kubackiego. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Czy Dawid Kubacki stanie na podium IO w Pjongczangu?

Liczba głosów:

Dawid Kubacki zajął dziewiąte miejsce w sobotnich zawodach w Bischofshofen. Ostatecznie w całym cyklu 66. Turnieju Czterech Skoczni uplasował się na szóstej pozycji. Skoczek z Nowego Targu nie krył małego rozczarowania tuż po zakończeniu zawodów. 

- Byłem troszkę "późny" na progu. Trener obniżył mi belkę, co też nie pomogło. Sam błąd był ewidentny, skok był spóźniony, ale z dnia mogę być zadowolony - mówił.

Zobacz także

Głos w sprawie zabrał trener biało-czerwonej ekipy, który nie żałuje podjętej przez siebie decyzji. - Wiedziałem, że to będzie jedyna szansa Dawida, żeby stanąć na podium. Spróbowałem ją wykorzystać i się nie udało, choć wcześniej wiele razy taki ruch, gdy ja wciskałem guzik, a inni nie, się opłacał. A szczerze mówiąc dla niego nie miało znaczenia, czy będzie czwarty w klasyfikacji, czy szósty, ale będąc na podium to już robi różnicę - ocenił.

RadioZET.pl/DG