TCS: Z kim Polacy powalczą w serii KO? Zobacz wyniki kwalifikacji

Krzysztof Sobczak
29.12.2017 18:12
Kamil Stoch
fot. PAP/EPA

Pięciu z sześciu polskich skoczków zakwalifikowało się do sobotniego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Dużego pecha miał Jakub Wolny, który zajął 51. miejsce.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Najlepiej z biało-czerwonych zaprezentował się Dawid Kubacki, który poszybował na 130,5 m i wspólnie z Peterem Prevcem zajął 6. miejsce. Pół metra dalej lądował świeżo upieczony mistrz Polski Stefan Hula, ale otrzymał niższe noty i uplasował się na 12. pozycji.

Nieco poniżej oczekiwań spisał się broniący tytułu Kamil Stoch. Dwukrotny mistrz olimpijski skoczył tylko 118 m, co dało mu 28. lokatę. Przed nim znalazł się Maciej Kot. Piotr Żyła był 18.

Widowisko popsuli trochę sędziowie, którzy wielokrotnie zmieniali belkę ze względu na niestabilny wiatr. Niestety mieli przy tym dużego pecha - kiedy belka zmieniała swoje położenie, podmuchy wzmacniały się bądź słabły, przez co trudno było dopasować rozbieg i część zawodników, w tym Stoch i Wellinger, zapłacili za to krótszymi skokami.

Z kim Polacy w serii KO?

Kwalifikacje wygrał lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Richard Freitag. Za nim uplasowali się Junshiro Kobayashi i Stefan Kraft.

W pierwszej serii konkursowej (K.O.) będziemy świadkami dwóch par polsko-francuskich i polsko-austriackich. Kamil Stoch będzie rywalizował z Clemensem Aignerem, a Maciej Kot z Manuelem Fettnerem, z kolei Piotr Żyła trafił na Jonathana Learoyda, a Stefan Hula na Vincenta Descombes-Sevoie. Dawid Kubacki zmierzy się z podopiecznym Łukasza Kruczka, Alexem Insamem.

Smog truje Polskę: Sprawdź listę chorób, które może powodować

Sobotni konkurs rozpocznie się o godzinie 16:30.

Wyniki Polaków w kwalifikacjach:

6. Dawid Kubacki: 140.0 pkt (130,5 m)
12. Stefan Hula: 134.3 pkt (131 m)
18. Piotr Żyła: 129.4 pkt (127 m)
27. Maciej Kot: 123.9 pkt (123 m)
28. Kamil Stoch: 123.3 (118 m)
***
51. Jakub Wolny: 106.9 pkt (111,5 m)

Pary w 1. serii konkursowej:

Maciej Kot - Clemens Aigner
Kamil Stoch - Manuel Fettner
Dawid Kubacki - Alex Insam
Stefan Hula - Vincent Descombes-Sevoie
Piotr Żyła - Jonathan Learoyd

RadioZET.pl/KS