Zamknij

Polscy skoczkowie wolni od koronawirusa. Wszyscy wystąpią w Innsbrucku

02.01.2021 22:16
Wyniki testów skoczków na koronawirusa
fot. PAP/EPA

Polscy skoczkowie uzyskali negatywne wyniki testów na koronawirusa i w komplecie wystąpi w niedzielnym konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku. Wcześniej cała siódemka przebrnęła kwalifikacje.

  • Polscy skoczkowie uzyskali negatywne wyniki testów na koronawirusa w Innsbrucku
  • Wszyscy będą mogli wystąpić w niedzielnym konkursie Turnieju Czterech Skoczni
  • Wcześniej Polacy w komplecie przebrnęli kwalifikacje

Testy na koronawirusa w Innsbrucku wykonano po kwalifikacjach, ale przed konkursem, co wprawiło w zdumienie poszczególne reprezentacje. W przypadku pozytywnego wyniku zawodnik zostałby wycofany z rywalizacji, a to z kolei zmusiłoby organizatorów do wprowadzenia zmian w pierwszej serii zmagań. Na szczęście ten problem nie dotyczy polskiej kadry.

"Dzisiaj kolejne testy w Innsbrucku za nami. Cała reprezentacja Polski w skokach narciarskich startująca w Turnieju Czterech Skoczni z wynikami negatywnymi testów na COVID-19" - poinformował na Twitterze portal skaczemy.pl.

TCS w Innsbrucku: WYNIKI testów na koronawirusa polskich skoczków

Tym samym na Bergisel zobaczymy siedmiu Polaków, którzy w sobotę przebrnęli kwalifikacje. Najlepiej z biało-czerwonych spisał się Dawid Kubacki (3. miejsce), a w pierwszej dziesiątce zmieścili się jeszcze Kamil Stoch (5.) i Piotr Żyła (8.). W konkursie zaprezentują się też Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka i Maciej Kot.

Pary KO w konkursie TCS w Innsbrucku zapowiadają się emocjonująco. Interesująco powinno być w starciu Zniszczoła z Zigą Jelarem, Klemensa Murańki z Keiichim Sato czy Andrzeja Stękały z Jewgienijem Klimowem. Najtrudniejsze zadanie czeka jednak Macieja Kota, który będzie próbował zaskoczyć wicelidera PŚ Markusa Eisenbichlera.

Na półmetku liderem klasyfikacji generalnej TCS jest Halvor Egner Granerud. Za nim z niewielką stratą są Karl Geiger, Stoch i Kubacki.

Relacja na żywo z konkursu TCS w Innsbrucku na sport.radiozet.pl w niedzielę 3 stycznia o godz. 13:30.

RadioZET.pl/skaczemy.pl