Zamknij

TCS w Innsbrucku: Znamy pary KO. Z kim skaczą Polacy?

02.01.2021 14:58
Maciej Kot
fot. PAP/EPA

TCS w Innsbrucku - PARY KO. Siedmiu Polaków zobaczymy w trzecim konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku. W parach KO większość biało-czerwonych będzie faworytami, a najtrudniejsze zadanie czeka Macieja Kota, który zmierzy się z wiceliderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Markusem Eisenbichlerem.

  • Siedmiu Polaków wystartuje w konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku
  • Po kwalifikacjach poznaliśmy pary KO i rywali biało-czerwonych w pierwszej serii
  • Trudne zadanie czeka Klemensa Murańkę i Macieja Kota, pozostali Polacy będą faworytami w swoich parach

69. Turniej Czterech Skoczni "przeniósł się" z Niemiec do Austrii. Na półmetku klasyfikacji generalnej TCS liderem jest Halvor Egner Granerud, ale o zwycięstwo w cyklu walczy jeszcze co najmniej trzech innych skoczków - Karl Geiger, Kamil Stoch i zwycięzca z Ga-Pa Dawid Kubacki. Faworytem pozostaje Norweg, który w sobotę wygrał kwalifikacje w Innsbrucku.

Polacy w komplecie przebrnęli eliminacje, a Kubacki zakończył je na 3. pozycji i pokazał, że będzie bardzo groźny także w niedzielnym konkursie. Świetnie spisali się też Kamil Stoch (5.) i Piotr Żyła (8.). Andrzej Stękała był 13., Aleksander Zniszczoł 23., Klemens Murańka 40., a Maciej Kot 47. Po kwalifikacjach poznaliśmy pary KO.

TCS w Innsbrucku - PARY KO. Z kim skaczą Polacy?

Polacy w większość przypadków będą faworytami w parach KO. Dawid Kubacki zmierzy się z reprezentantem gospodarzy Timonem-Pascalem Kahoferem, Kamil Stoch z coraz słabiej skaczącym Constantinem Schmidem, Piotr Żyła z Japończykiem Junshiro Kobayashim, a Andrzej Stękała z przeżywającym gorszy okres Jewgienijem Klimowem. W kwalifikacjach wyżej od Zigi Jelara był też Aleksander Zniszczoł, ale to będzie jeden z bardziej wyrównanych pojedynków.

Trudniejsze zadanie czeka Klemensa Murańkę i Macieja Kota. Pierwszy z nich będzie starał się pokonać Keiichiego Sato, a drugi wicelidera PŚ Markusa Eisenbichlera.

Konkurs w Innsbrucku rozpocznie się w niedzielę o godz. 13:30. Relacja na żywo na sport.radiozet.pl.

Pary KO z udziałem Polaków:

3. Aleksander Zniszczoł - Ziga Jelar
13. Andrzej Stękała - Jewgienij Klimow
15. Klemens Murańka - Keiichi Sato
18. Piotr Żyła - Junshiro Kobayashi
21. Kamil Stoch - Constantin Schmid
22. Maciej Kot - Markus Eisenbichler
23. Dawid Kubacki - Timon-Pascal Kahofer

RadioZET.pl