Kamil Stoch zdobył Innsbruck. Polak znokautował konkurencję w TCS

03.01.2021 15:02
Kamil Stoch wygrał w Innsbrucku

Kamil Stoch wygrał konkurs w Innsbrucku i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni. Drugie miejsce zajął Anze Lanisek, a trzeci był Dawid Kubacki. Słabszy dzień mieli Halvor Egner Granerud i Karl Geiger.

• Kamil Stoch z ogromną przewagą nad Anze Laniskiem i Dawidem Kubackim wygrał konkurs TCS w Innsbrucku
  • Na czele klasyfikacji generalnej 69. Turnieju Czterech Skoczni jest dwóch Polaków - Stoch wyprzedza Kubackiego o 15.2 pkt
  • Punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zdobyli też Piotr Żyła, Andrzej Stękała i Aleksander Zniszczoł

Przed konkursem w Innsbrucku liderem klasyfikacji generalnej TCS był Halvor Egner Granerud, który nieznacznie wyprzedzał Karla Geigera, Kamila Stocha i Dawida Kubackiego. Norweg i Niemiec na inaugurację austriackiej części prestiżowego cyklu zawiedli, ponieśli duże straty i stracili prowadzenie na rzecz Polaków.

Po pierwszej serii Stoch prowadził przed Anze Laniskiem i powracającym do dobrej dyspozycji Ryoyu Kobayashim. Czołową trzydziestkę zamykali... Granerud i Geiger. W drugiej serii obaj awansowali o kilkanaście miejsc i finiszowali w połowie stawki (odpowiednio 15. i 16.), ale klasą dla siebie był skoczek z Zębu. Polak znokautował drugiego Laniska o 12 pkt, a trzeciego Kubackiego o 13.3 pkt.

TCS w Innsbrucku: WYNIKI

Punkty zdobyli też Piotr Żyła, który uplasował się tuż za podium na 4. pozycji, Andrzej Stękała (18.) i Aleksander Zniszczoł (19.). W parach KO nie powiodło się Klemensowi Murańce i Maciejowi Kotowi.

W klasyfikacji generalnej TCS  Kamil Stoch ma 15.2 punktów przewagi nad Dawidem Kubackim. Za nimi jest Granerud.

Finał 69. Turnieju Czterech Skoczni odbędzie się w środę 6 stycznia w Bischofshofen.