Zamknij

TCS w Innsbrucku: Kamil Stoch szczęśliwie uniknął upadku [ZDJĘCIA]

Krzysztof Sobczak
04.01.2019 17:55
Kamil Stoch
fot. PAP/EPA

W drugiej konkursowej serii w Innsbrucku Kamil Stoch oddał najdłuższy skok, ale miał duże problemy przy lądowaniu i szczęśliwie uniknął upadku. Ostatecznie w trzeciej odsłonie Turnieju Czterech Skoczni Polak zajął 5. miejsce i przesunął się w klasyfikacji generalnej cyklu na 4. pozycję.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Po pierwszej serii trzykrotny mistrz olimpijski plasował się na 7. pozycji, ale w finale zdołał minąć Yukiyę Sato i Timiego Zajca. Polak wylądował na 131. metrze i mógł mieć nadzieję nawet na podium. Niestety sędziowie musieli odjąć mu 2-3 punkty za zachwiane lądowanie.

- Drugi skok wyszedł taki, jak powinien być. Odpuszczałem końcówkę, żeby podejść do lądowania. Wpadłem jednak na muldę i podbiło mi obydwie narty. Wiedziałem, że będzie mnie to kosztować sporo punktów - powiedział Stoch przed kamerami TVP Sport.

Co ciekawe, podobne problemy miał Ryoyu Kobayashi, który lądował w tym samym miejscu co Polak.

TCS: Klasyfikacja generalna

Po trzech zawodach Turnieju Czterech Skoczni - w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen i Innsbrucku - Kamil Stoch zajmuje 4. miejsce. Prowadzi z ogromną przewagą nad drugim Markusem Eisenbichlerem Ryoyu Kobayashi, który wygrał wszystkie trzy konkursy. Trzeci jest Andreas Stjernen.

Finał TCS 6 stycznia w Bischofshofen.

RadioZET.pl/Eurosport/KS