TCS w Innsbrucku: Będzie polski pojedynek, Stoch w parze z Kraftem

Andreas Nicolaides
03.01.2017 15:30
skoki narciarskie
fot. PAP/EPA

Kamil Stoch i Stefan Kraft - ta para budzi największe emocje przed pierwszą serią konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku. Polscy kibice z pewnością pasjonować będę się też starciem Macieja Kota z Klemensem Murańką. Zapowiada się niezwykle ciekawe widowisko.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Stoch, lider Turnieju Czterech Skoczni, wygrał oba oficjalne treningi i odpuścił sobie skok w kwalifikacjach. To oznacza, że w pierwszej serii konkursu głównego rywalizować będzie ze zwycięzcą kwalifikacji - Stefanem Kraftem, który w klasyfikacji generalnej TCS przegrywa z nim o zaledwie 0,8 pkt.

Oprócz Stocha w konkursie wystąpi sześciu reprezentantów Polski. Rzutem na taśmę awansował Klemens Murańka, który o awans powalczy z Maciejem Kotem - drugim zawodnikiem kwalifikacji. Trzeci Piotr Żyła zmierzy się z Norwegiem Andersem Fannemelem, Stefan Hula wystąpi w parze z Lukasem Hlavą z Czech, Jan Ziobro z Markusem Schiffnerem z Austrii, a Dawid Kubacki z Austriakiem Florianem Altenburgerem.

Przypomnijmy, że do drugiej serii zawodów awansują zwycięzcy par, a także pięciu tzw. szczęśliwych przegranych, czyli zawodników, którzy osiągnęli najlepsze noty spośród wszystkich przegranych.

Początek konkursu w Innsbrucku w środę o godz. 14.00.

Pary z udziałem Polaków:

K. Stoch - Stefan Kraft (Austria)
M. Kot - K. Murańka
P. Żyła - Anders Fannemel (Norwegia)
S. Hula - Lukas Hlava (Czechy)
Jan Ziobro - Markus Schiffner (Austria)
D. Kubacki - Florian Altenburger (Austria)

RadioZET.pl/AN