Zamknij

TCS w Ga-Pa: Noworoczny konkurs bez kibiców. Organizatorzy już liczą straty

22.10.2020 14:10
TCS w Ga-Pa bez kibiców
fot. Norbert Schmidt/Pixathlon/REPORTER

Noworoczny konkurs Turnieju Czterech Skoczni w niemieckim Garmisch-Partenkirchen odbędzie się bez udziału kibiców – poinformowali organizatorzy. Powodem jest pandemia koronawirusa.

W ubiegłym roku rywalizację w Ga-Pa oglądało ponad 21 tysięcy kibiców, natomiast kwalifikacje - 10 tys.

Według miejscowych mediów, zapowiadany brak fanów wiąże się z olbrzymimi stratami finansowymi, bowiem planowany zysk to pół miliona euro.

TCS w Oberstdorie z ograniczoną liczbą kibiców

W ubiegłym miesiącu z kolei organizatorzy inauguracyjnych zawodów tej edycji Turnieju Czterech Skoczni – 29 grudnia w Oberstdorfie – podali, że będzie mogło przyjść maksymalnie 2500 kibiców. Rok wcześniej był ich 27 tys.

Jak zaznaczono wówczas w komunikacie, organizatorzy wraz z Niemieckim Związkiem Narciarskim i przedstawicielami lokalnych władz służby zdrowia pracują nad stworzeniem poszerzonego planu dotyczącego higieny, by zapewnić wszystkim uczestnikom bezpieczny pobyt na miejscu wydarzenia.

TCS w Austrii: Co z kibicami w Innsbrucku i Bischofshofen?

Nie podjęte zostały jeszcze decyzje ws. austriackiej części rywalizacji, tj. w Innsbrucku (3 stycznia) i Bischofshofen (6 stycznia).

Puchar Świata w sezonie 2020/2021 ma się rozpocząć na skoczni w Wiśle Malince w dniach 21-22 listopada.

Pod koniec sierpnia w Wiśle rozegrano zawody Letniej Grand Prix. Przed nimi wypracowano schematy zachowania zawodników, kibiców i obsługi mające chronić wszystkich przed zarażeniem koronawirusem. Wykonano też z pleksi specjalne przedłużenie ogrodzenia z jednej strony zeskoku, tak aby kibice nie mieli żadnego kontaktu ze schodzącymi do szatni zawodnikami.

RadioZET.pl/PAP