Piękne zachowanie Hannawalda. Niemiec pogratulował Stochowi [WIDEO]

Dominik Gołdyn
06.01.2018 19:24
Piękne zachowanie Hannawalda. Niemiec pogratulował Stochowi [WIDEO]
fot. Twitter screen

Kamil Stoch w wielkim stylu zwyciężył w 66. Turnieju Czterech Skoczni. To drugi w historii skoków narciarskich zawodnik, który po Svenie Hannawaldzie triumfował we wszystkich czterech konkursach. Po zakończeniu zawodów na zeskoku Paul-Ausserleitner-Schanze tuż obok naszego mistrza pojawił się legendarny niemiecki skoczek. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Czy Kamil Stoch jest najlepszym polskim skoczkiem w historii?

Liczba głosów:

Stoch prowadził po pierwszej serii konkursu, a w drugiej rundzie skokiem na odległość 137 przypieczętował ogromny sukces w 66. TCS. W sobotnim konkursie wyprzedził o 3,2 pkt Norwega Andersa Fannemela oraz o 5,1 Niemca Andreasa Wellingera.

Zobacz także

''Sven Hannawald zapytał mnie, czy jeśli Kamil Stoch wygra w Bischofshofen, pozwolę mu opuścić kabinę komentatorską i pobiec do niego. Oczywiście tak, bo każdy kibic skoków chce zobaczyć ten obrazek'' - mówił w rozmowie WP Sportowe Fakty Matthias Bielek, komentator Eurosportu. Tak też się stało! Hannawald pogratulował Stochowi historycznego wyczynu!

Skoczek z Zębu po raz drugi triumfował w Turnieju Czterech Skoczni. Był najlepszy w ubiegłorocznej edycji, ale tylko z jednym wygranym konkursem - w Bischofshofen.

RadioZET.pl/PAP/Twitter/DG