Stoch na przekór wszystkim. Schlierenzauer nie wierzył w Polaka

Dominik Gołdyn
06.01.2018 20:07
Stoch na przekór wszystkim. Schlierenzauer nie wierzył w Polaka
fot. PAP/EPA

Gregor Schlierenzauer jako jeden z niewielu zagranicznych zawodników uważał, że Kamil Stoch nie wygra sobotniego konkursu narciarskiego Turnieju Czterech Skoczni i nie będzie drugim w historii, który w jednej edycji triumfował na wszystkich czterech obiektach. Polak pokazał, że warto w niego wierzyć! 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Kamila czeka wspaniały dzień. On już wie, że wygrał obecną edycję imprezy i zazdroszczę mu, bo teraz czeka go nagroda. Może się cieszyć skakaniem, ale ja wierzę w statystyki i uważam, że Stoch wprawdzie wygra w klasyfikacji generalnej, ale czwartego zwycięstwa nie odniesie – mówił w piątek jeden z najlepszych skoczków w historii.

Schlierenzauer podkreślił, że wszyscy mają teraz jeden cel – pokonać Stocha, a Polak jest mocny, ale ma zbyt wiele do stracenia i zdaje sobie z tego sprawę.

- To jest 66. edycja TCS i tylko jednemu zawodnikowi udało się wygrać w czterech konkursach. To pokazuje, jak trudne jest to zadanie. Wydaje mi się, że Stoch będzie w sobotę skakać bardzo dobrze, ale nie wygra. Zobaczymy, kto ma rację – dodał czterokrotny medalista olimpijski. Nie chciał jednak wskazać zwycięzcy i powiedzieć, kto mógłby zatrzymać Stocha w Bischofshofen.

Zobacz także

Słowa Schlierenzauera okazały się błędne. Stoch znokautował rywali w Bischofshofen oraz w całym 66. Turnieju Czterech Skoczni. Polak jako drugi w historii zawodnik zwyciężył na wszystkich niemieckich oraz austriackich skoczniach. 

Piękne zachowanie Svena Hannawalda: 

RadioZET.pl/PAP/DG