Adam Małysz zachwycony triumfem Stocha. Co za słowa!

Dominik Gołdyn
06.01.2018 21:22
Adam Małysz zachwycony triumfem Stocha. Co za słowa!
fot. PAP/EPA

Kamil Stoch został drugim narciarzem w historii, który triumfował na wszystkich obiektach Turnieju Czterech Skoczni. Imprezę wygrał po raz drugi z rzędu. Wielki sukces polskiego skoczka skomentował sam Adam Małysz. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Kamil Stoch najlepszym zawodnikiem w historii skoków?

Liczba głosów:

Dyrektor sportowy Polskiego Związku Narciarskiego - po wygraniu czwartego kolejnego konkursu i zwycięstwie w Turnieju Czterech Skoczni przez Kamila Stocha - napisał na Facebooku:

"Wielki dzień, wielkie osiągnięcie Kamila. Gratulacje za każde z dzisiejszych dokonań! A trochę się tego zebrało, bo przecież Kamil zwyciężył w konkursie, wygrał po raz drugi z rzędu Turniej Czterech Skoczni, wygrał wszystkie cztery konkursy zaliczane do tej imprezy oraz został liderem Pucharu Świata. Wiedziałem, że Kamil jest w stanie powtórzyć wyczyn Svena Hannawalda. Co nie zmieniło faktu, że przed jego ostatnim skokiem denerwowałem się niebotycznie. Aż trzęsły mi się ręce! Ale ten dzisiejszy konkurs to było potwierdzenie klasy niesamowitego mistrza, jakim jest Stoch. Potwierdził, że jest jednym z najwybitniejszych zawodników w historii skoków narciarskich. Ten Vierschanzentournee zdominował totalnie. Na każdym z czterech obiektów skakał znakomicie, w pięknym stylu. Pokazał moc fizyczną i odporność psychiczną. Cieszę się niezmiernie, że mogłem oglądać te wspaniałe chwile tutaj z bliska i mieć również swój mały udział w tym wszystkim".

Zobacz także

Polak jest drugim zawodnikiem w historii TCS, który w jednej edycji triumfował na wszystkich czterech obiektach. W klasyfikacji całego turnieju Stoch o 69,6 pkt wyprzedził Niemca Andreasa Wellingera i o 87,6 pkt Norwega Andersa Fannemela. Dawid Kubacki uplasował się na szóstej pozycji.

RadioZET.pl/PAP/DG