TCS: Konkurs w Bischofshofen poważnie zagrożony. Organizatorzy szykują się na najgorsze

Maciej Walasek
06.01.2019 12:36
Bischofshofen
fot. PAP

Turniej Czterech Skoczni w Bischofshofen jest zagrożony. Potężne opady śniegu sparaliżowały ośrodek, a organizatorzy są gotowi nawet na odwołanie zawodów. Sprawdź, jakie decyzje może podjąć jury.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W tym tygodniu Austrię nawiedziły ogromne zamiecie śnieżne. Kłopoty dopadły także Bischofshofen, które tradycyjnie kończy cykl Turnieju Czterech Skoczni. W tym regionie ogromne opady śniegu spowodowały, że organizatorzy byli zmuszeni odwołać kwalifikacje i przenieść je na niedzielę.

Zobacz także

Niemiecki serwis sport1.de informuje, że od samego rana na skoczni pracuje blisko sto osób, które starają się przygotować obiekt tak, aby skoczkowie mieli okazję do rywalizacji. Jednak Werner Schuster, trener Niemiec uważa, że zawody w obecnych warunkach są niebezpieczne. Jak się okazuje, jury jest na to przygotowane.

TCS w Bischofshofen zagrożony: Plan organizatorów

Jeżeli fatalne warunki utrzymają się do kwalifikacji, wówczas konkurs w Bischofshofen miałby jedną serię. Aczkolwiek musi został spełniony jeden warunek – poprzedzić go musi przynajmniej jedna seria treningowa. Istnieje też najgorszy scenariusz, czyli anulowanie zawodów. Wówczas będzie to pierwszy przypadek w historii TCS, w którym nie udało się rozegrać czterech konkursów (w 2007 roku cztery konkursy odbyły się w trzech miastach).

Ktoś może pomyśleć, że może udałoby się przenieść zawody na poniedziałek, ale tutaj dochodzą problemy z organizacją i prawami telewizyjnymi.

RadioZET.pl/sport.pl/MW