TCS w Bischofshofen: Stoch przeszedł do historii! Genialny występ Polaka!

Krzysztof Sobczak
06.01.2018 16:32
Kamil Stoch
fot. PAP

Kamil Stoch wygrał czwarty konkurs zaliczany do Turnieju Czterech Skoczni i wyrównał historyczne osiągnięcie Svena Hannawalda. Drugi był Anders Fannemel, a trzeci Andreas Wellinger.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Po pierwszej serii Kamil Stoch był liderem konkursu w Bischofshofen. Na drugim miejscu był Dawid Kubacki, który wylądował zaledwie pół metra bliżej od dwukrotnego mistrza olimpijskiego. Trzeci Stefan Kraft. Stefan Hula był 17., a Piotr Żyła 26. Do finałowej serii konkursowej nie zakwalifikowali się: 34. Tomasz Pilch, 41. Maciej Kot i 50. Jakub Wolny.

W drugiej serii jako pierwszy z biało-czerwonych skakał Piotr Żyła i uzyskał 125,5 metra. O pół metra dalej poleciał Stefan Hula. Jednak wszyscy czekali na skoki Kubackiego i Stocha. Ten pierwszy zaprezentował się słabiej niż w pierwszej serii i skoczył zaledwie 127,5 metra. Na górze został tylko Kamil Stoch. Skoczek z Zębu zdeklasował rywali i skokiem na 137 metrów wygrał czwarty konkurs Turnieju Czterech Skoczni. Tym samym dwukrotny mistrz olimpijski wyrównał osiągnięcie Svena Hannawalda.

Na drugim miejscu znalazł się Anders Fannemel, a trzeci był Andreas Wellinger.

Z kolei Dawid Kubacki został sklasyfikowany na 9. miejscu, Stefan Hula był 14., a Piotr Żyła 23.

RELACJA NA ŻYWO. Treść odświeża się automatycznie co 60 sekund

RadioZET.pl/mw