Zamknij

TCS: Zapadła decyzja ws. występu Richarda Freitaga w Bischofshofen

Krzysztof Sobczak
05.01.2018 10:52
Richard Freitag
fot. PAP/EPA

Richard Freitag nie wystartuje w konkursie w Bischofshofen, który kończy 66. Turniej Czterech Skoczni - informuje "Bild". Te doniesienia potwierdzili już organizatorzy imprezy.

Zagłosuj

Czy Kamil Stoch powtórzy wyczyn Svena Hannwalda?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Freitag zaliczył upadek podczas pierwszej serii konkursowej w Innsbrucku i choć awansował do najlepszej trzydziestki, nie pojawił się już na rozbiegu. Niemiec odczuwał bóle i wspólnie z trenerem uznali, że nie ma sensu ryzykować. W piątek okazało się, że obrażenia są na tyle poważne, że wciąż aktualny lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata będzie pauzował przez ok. dwa tygodnie.

- Poleciłem mu odpoczynek - przyznał doktor niemieckiej kadry, Mark Dorfmueller.

Zobacz także

Niemiec nie wystartuje w zawodach w Bischofshofen oraz w lotach w Kulm. Do rywalizacji ma powrócić dopiero 19 stycznia, kiedy odbędą się loty w Oberstdorfie.

Po upadku w Innsbrucku Freitag nie miał już szans na zwycięstwo w 66. TCS, a w sobotę może również stracić żółtą koszulkę lidera Pucharu Świata. Jeśli Kamil Stoch wygra w Bischofshofen, to on obejmie prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Będzie miał 12 pkt więcej od Niemca.

Zwycięstwo w ostatnim konkursie TCS sprawi ponadto, że Polak powtórzy wyczyn Svena Hannawalda sprzed 16 lat i wygra na wszystkich czterech obiektach.

RadioZET.pl/Bild/KS