TCS: Stoch przed Kraftem. Zobacz klasyfikację po dwóch konkursach

Krzysztof Sobczak
02.01.2017 13:00
Stoch, Tande i Kraft
fot. EastNews

Kamil Stoch, choć nie wygrał jeszcze żadnego z konkursów tegorocznego Turnieju Czterech Skoczni, jest liderem klasyfikacji generalnej. Dwukrotny mistrz olimpijski minimalnie wyprzedza Stefana Krafta.

23-letni Austriak ma już na swoim koncie triumf w TCS. W sezonie 2014/2015 wyprzedził w klasyfikacji łącznej swojego rodaka Michaela Hayboecka oraz aktualnego mistrza Petera Prevca. Słoweniec nie ma już szans na powtórzenie tego sukcesu, w przeciwieństwie do Krafta.

Austriak był liderem po zawodach w Oberstdorfie, ale w noworocznych zmaganiach w Garmisch-Partenkirchen zajął 3. miejsce i w "generalce" spadł na 2. pozycję. Wyprzedził go Kamil Stoch, który w niemieckiej części Turnieju dwukrotnie zajmował 2. lokaty. Polak jest lepszy od Krafta o... 0.8 pkt, a teraz rywalizacja przenosi się do ojczyzny Stefana.

Szyki tej dwójce może pokrzyżować Daniel Andre Tande. W Oberstdorfie Norweg uplasował się tuż za podium, a w Ga-Pa nie miał sobie równych. Do prowadzącego Stocha traci obecnie 6.6 pkt.

Straty kolejnych zawodników są już większe i trudno oczekiwać, by rewelacyjnie spisująca się wyżej wymieniona trójka dała się dogonić. Czwarty Eisenbichler traci do lidera 19.2 pkt, piąty Piotr Żyła 21.2 pkt.

W pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej jest jeszcze jeden reprezentant Polski - Maciej Kot zajmuje obecnie 8. miejsce ze stratą 42.7 pkt do swojego kolegi z drużyny narodowej.

Trzecie zawody z cyklu Turnieju Czterech Skoczni odbędą się w środę 4 stycznia w Innsbrucku. Kwalifikacje ruszą dzień wcześniej o godzinie 14.

RadioZET.pl/KS