Zamknij

TCS: Richard Freitag wycofał się z dalszej części turnieju

30.12.2019 12:00
Richard Freitag wycofał się z TCS
fot. Shutterstock

Richard Freitag wycofał się z Turnieju Czterech Skoczni. Niemiecki skoczek powróci do treningów, gdzie będzie chciał odbudować swoją formę. W jego miejsce pojawi się Adrian Sell.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Richard Freitag nie może zaliczyć tego sezonu do udanych. Od początku zmagań Niemiec nie prezentuje dobrej formy, a jego kiepską dyspozycję potwierdziły kwalifikacje do inauguracyjnego konkursu TCS w Oberstdorfie, gdzie 28-latek nie zdołał wywalczyć prawa do startu w zawodach. W poniedziałek okazało się, że jego występ w TCS dobiegł końca. Jak poinformował portal skijumping.pl, Stefan Horngacher zdecydował się wycofać swojego zawodnika z dalszej części niemiecko-austriackiej imprezy.

- Richie miał trudności z oddawaniem dobrych skoków. Obecnie nie jest w stanie poprawić swoich prób w taki sposób, aby w szybkim tempie powrócić na wysoki poziom. Teraz będzie trenował u siebie w domu. Spróbujemy go odbudować na kolejne zawody Pucharu Świata - zaznaczył Horngacher.

Klasyfikacja generalna Turnieju Czterech Skoczni 2019/2020

W miejsce Freitaga pojawi się Adrian Sell. Młody skoczek będzie mógł zaprezentować się już we wtorek, 31 grudnia w drugim konkursie Turnieju Czterech Skoczni rozgrywanego w Garmisch-Partenkirchen. Kwalifikacje do noworocznych zawodów rozpoczną się o godzinie 14.00.

TCS: Kwalifikacje w Ga-Pa. Transmisja TV i online. Gdzie oglądać?

W pierwszym konkursie TCS w Oberstdorfie triumfował Ryoyu Kobayashi. Tuż za nim uplasował się Karl Geiger, a na trzeciej pozycji uplasował się Dawid Kubacki.

RadioZET.pl/skijumping.pl