Zamknij

TCS: Polacy faworytami w serii K.O. Ziobro kontra Hula

Krzysztof Sobczak
05.01.2017 21:22
Kamil Stoch
fot. EastNews

Polscy skoczkowie bardzo dobrze spisali się w kwalifikacjach do ostatniego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen. W jednej z par w serii K.O. Jan Ziobro zmierzy się ze Stefanem Hulą.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Dla Ziobry będzie to już druga rywalizacja z kolegą z reprezentacji. Wcześniej - w Garmisch-Partenkirchen - mierzył się z Piotrem Żyła i ten pojedynek przegrał z kretesem.

Zobacz także

Maciej Kot i Dawid Kubacki, którzy w kwalifikacjach uzyskali tę samą odległość (138 m), będą skakali z Czechami - odpowiednio z Tomasem Vancurą i Janem Maturą. Obaj będą faworytami w tych starciach, podobnie jak Piotr Żyła w konfrontacji z Austriakiem Philippem Aschenwaldem.

W przedostatniej parze Kamil Stoch, który po wygranym treningu odpuścił dalsze skakanie, spotka się z bardzo dobrze prezentującym się w Bischofshofen Manuelem Fettnerem. Obaj nie powinni mieć problemów z awansem do drugiej serii.

Pierwszą serię zakończą dwaj Niemcy - nowy rekordzista skoczni (144,5 m) i zwycięzca kwalifikacji Andreas Wellinger oraz Markus Eisenbichler, który także nie pojawił się w kwalifikacjach.

Piątkowy konkurs rozpocznie się o godzinie 16:45.

Pary serii K.O. z udziałem Polaków:

9. Jan Ziobro / Stefan Hula
17. Jan Matura / Dawid Kubacki
21. Tomas Vancura / Maciej Kot
22 Philipp Aschenwald / Piotr Żyła
24. Kamil Stoch / Manuel Fettner

RadioZET.pl/KS