Zamknij

TCS w Bischofshofen: Śnieg nie daje za wygraną. Kwalifikacje przesunięte

Maciej Walasek
05.01.2019 15:02
Bischofshofen
fot. PAP/EPA

Z powodu intensywnych opadów śniegu organizatorzy zdecydowali o przesunięciu na godzinę 18.00 kwalifikacji do niedzielnego konkursu w Bischofshofen, który wieńczy 67. Turniej Czterech Skoczni. Informację podał reporter Eurosportu, Kacper Merk.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Na obiekcie prace rozpoczęto jeszcze przed świtem, ale opady przybrały na sile. Pierwszą decyzją organizatorów było skrócenie treningów do jednej sesji, która ma rozpocząć się o 17.00. Z kolei kwalifikacje mają odbyć się godzinę później.

Jeśli pogoda nie pozwoli w sobotę na przeprowadzenie kwalifikacji, wtedy odbędą się one dzień później, przed konkursem. Kolejne spotkanie jury w sprawie skoków zaplanowano na godzinę 15.45. Jednak zdaniem reportera Eurosportu, szanse na przeprowadzenie kwalifikacji są "marne".

Blisko triumfu w TCS jest Ryoyu Kobayashi. Japończyk wygrał w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen oraz Innsbrucku i aż o 45,5 pkt wyprzedza Niemca Markusa Eisenbichlera. Trzeci jest Norweg Andreas Stjernen.

Z Polaków najwyżej sklasyfikowany jest Kamil Stoch. Triumfator dwóch poprzednich edycji wciąż ma szansę na podium. Od Eisenbichlera dzieli go 19,5 pkt, a od Stjernena - 15,3.

RadioZET.pl/Twitter, PAP/MW