TCS w Innsbrucku: Mija rok od fatalnego upadku Kamila Stocha [WIDEO]

Andreas Nicolaides
02.01.2018 15:46
TCS w Innsbrucku: Mija rok od fatalnego upadku Kamila Stocha [WIDEO]
fot. YouTube

Rok temu w Innsbrucku Kamil Stoch zaliczył fatalny upadek, przez który o mało nie stracił zwycięstwa w Turnieju Czterech Skoczni. Na szczęście nasz mistrz wyszedł z niego cało - i mimo bolącego barku - zakończył zawody na wysokim - 4. miejscu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Czy Kamil Stoch wygra konkurs w Innsbrucku?

Liczba głosów:

Stoch przystępował do konkursu tak jak w tym roku - jako lider klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni. Podczas serii próbnej zaliczył jednak groźny upadek, w wyniku którego najbardziej ucierpiał jego bark. Skoczek nie chciał jednak stracić szansy na wygranie cyklu i zdecydował się wystartować w zawodach. Ostatecznie zajął w nich 4. miejsce, a w kolejnych - w Bischofshofen odniósł zwycięstwo i po raz pierwszy w karierze wygrał cały Turniej Czterech Skoczni.

Po upadku w Innsbrucku lekarz kadry Aleksander Winiarski podkreślał, że gdyby to nie był tak ważny konkurs, Stoch nie zaryzykowałby zdrowiem. Miał powiem poważny problem, aby w ogóle unieść rękę. Upadł, bo najechał na nierówność na zeskoku i puściło wiązanie lewej narty.

Do czwartkowego konkursu Stoch podejdzie w roli lidera Turnieju Czterech Skoczni z przewagą aż 11,8 pkt nad drugim Richardem Freitagiem z Niemiec.

TCS Innsbruck 2017: upadek Kamila Stocha

RadioZET.pl/AN