Klasyfikacja generalna TCS: Kubacki już na podium! Kobayashi ucieka

Krzysztof Sobczak
01.01.2019 16:12
Dawid Kubacki
fot. PAP/EPA

Zwycięzca noworocznego konkursu w Garmisch-Partenkirchen Ryoyu Kobayashi powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni. Japończyk triumfował również w otwierających zmagania zawodach w Oberstdorfie. Na podium wskoczył Dawid Kubacki.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Przed dwoma dniami Kobayashi wygrał równicą 0.4 pkt, teraz do swojej przewagi nad drugim w "generalce" Markusem Eisenbichlerem dorzucił jeszcze 1.9 pkt. Na trzecie miejsce awansował Dawid Kubacki! Polak do prowadzącego Japończyka traci już jednak 22.9, a jego przewaga nad Andreasem Stjernenem wynosi zaledwie 2.5 pkt.

O dwa "oczka" - z 8. na 6. - awansował Kamil Stoch. Po pierwszej konkursowej serii zanosiło się jednak na znaczny regres, bo trzykrotny mistrz olimpijski plasował się na 16. pozycji. W drugiej próbie Polak oddał wreszcie taki skok, do jakich przyzwyczaił i awansował aż o 10 miejsc.

Tym razem słabszy występ zanotował Piotr Żyła. "Wewiór" nie zmieścił się w najlepszej dziesiątce (11. miejsce) i w klasyfikacji generalnej spadł z 5. na 6. lokatę.

Z noworocznego konkursu zadowolony może być Jakub Wolny, który zajął 13. pozycję i przeskoczył aż o siedem miejsc w "generalce" - z 26. na 19.

Jeszcze bez punktów są pozostali reprezentanci Polski - Stefan Hula, Aleksander Zniszczoł i Maciej Kot.

RadioZET.pl/KS