Severin Freund nie wystąpi w austriackiej części Turnieju Czterech Skoczni

Krzysztof Sobczak
02.01.2019 09:00
Severin Freund
fot. PAP/EPA

Mistrz świata z 2015 roku Severin Freund wciąż walczy o powrót do formy sprzed kontuzji. Po dwóch słabszych występach w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen Niemiec zrezygnował z kontynuowania rywalizacji w Turnieju Czterech Skoczni.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

- Żegnaj 67. TCS. Po dwóch pierwszych konkursach przedwcześnie opuszczam zmagania. Życzę Markusowi Eisenbichlerowi wszystkiego najlepszego w pozostałych zawodach - napisał 30-letni skoczek.

Severin Freund przez blisko dwa lata walczył z kontuzjami. Niemiec dwukrotnie zrywał więzadła krzyżowe w kolanie, ale ani przez moment nie myślał o zakończeniu kariery. Niedawno podobne urazy doprowadziły do rezygnacji z uprawiania sportu Kennetha Gangnesa.

- Dwa lata bez skoków zostawiły po sobie ślad. To nie jest łatwe. Poprawianie błędów nie jest takie proste, jak wtedy, gdy byłem w świetnej formie. To może potrwać nieco dłużej niż wtedy - mówił Niemiec nie tak dawno w rozmowie z rp-online.de.

67. TCS: Freund rezygnuje, Eisenbichler walczy o zwycięstwo

Turniej Czterech Skoczni nie układał się dla Freunda zbyt dobrze. Wprawdzie zarówno w Oberstdorfie, jak i w Ga-Pa przebrnął kwalifikacje, ale w obu przypadkach nie zdołał wskoczyć do serii finałowej. Zajmował odpowiednio 37. i 41. miejsce.

Niemcy mają jednak swojego faworyt do zwycięstwa w 67. TCS. Niespodziewanie liderem kadry został Markus Eisenbichler, który aktualnie plasuje się na 2. pozycji i traci do Ryoyu Kobayashiego zaledwie 2.3 pkt. Trzecie miejsce w cyklu zajmuje Dawid Kubacki.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/KS