Zamknij

Szymon Jojko kontuzjowany. Groźny uraz juniora reprezentacji Polski

15.09.2020 17:20
Szymon Jojko kontuzjowany
fot. Shutterstock

Szymon Jojko, skoczek z młodzieżowej kadry Polski zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i uszkodził łąkotkę. Zawodnika czeka nawet rok przerwy.

Szymon Jojko nabawił się kontuzji podczas letniego zgrupowania juniorów w Austrii. Podczas jednego ze skoków w Ramsau, 19-latek popełnił błąd przy lądowaniu i poczuł mocny ból w lewym kolanie.

- Badanie rezonansem magnetycznym wykazało zerwanie wiązadła krzyżowego oraz uszkodzenia łąkotki. Dwa tygodnie temu przeszedłem operację, a rehabilitacja może potrwać nawet pół roku. Prawdopodobnie zakończyłem już sezon – powiedział nastolatek w rozmowie z serwisem skijumping.pl.

Szymon Jojko kontuzjowany. Poważny uraz 19-latka

Młodzieżowy reprezentant Polski był rezerwowym zawodnikiem kadry w trakcie MŚ juniorów, które minionej zimy odbyły się w Oberwiesenthal. Na Instagramie opublikowano zdjęcie Jojki. Na fotografii widać, jak lewa noga jest usztywniona, a sam skoczek porusza się o kulach.

Szymon Jojko ma za sobą dwa starty w Pucharze Kontynentalnym. W zawodach na Wielkiej Krokwi w Zakopanem zajął odpowiednio 44. i 50. miejsce. Skoczek rozwija się pod okiem Zbigniewa Klimowskiego.

RadioZET.pl/skijumping.pl