Zamknij

Szokujące doniesienia TVP. FIS szykuje rewolucję w skokach

06.05.2022 21:21

Ostatni sezon zimowych skoków narciarskich upłynął pod znakiem gorących dyskusji o kombinezonach i ich dopuszczalnych rozmiarach. Jak doniosła w piątek TVP Sport, na nowy sezon FIS szykuje w tym obszarze poważne zmiany.

Szokujące doniesienia TVP. FIS szykuje rewolucję w skokach
fot. East News

Dopuszczalny rozmiar kombinezonów narciarskich był zdecydowanie jednym z najgorętszych tematów w minionym zimowym sezonie skoków. Szczególnie głośno w tej sprawie było à propos niemieckich skoczków, zwłaszcza Karla Geigera czy Markusa Eisenbichlera. W mediach społecznościowych krążyło mnóstwo zdjęć, na których widać, że czarne kombinezony Niemców są znacznie bardziej obszerne od tych pozostałych zawodników.

Jak doniosła jednak TVP Sport, teraz to wszystko ma się zmienić. Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) jest bowiem bliska przeprowadzenia ważnych zmian w tym obszarze.

FIS szykuje rewolucję w temacie kombinezonów narciarskich

Według informacji TVP Sport FIS sonduje możliwość wprowadzenia pomiarów zawodników na siedząco, a nie tak jak dotychczas - na stojąco. "Mierzono by wówczas odległość od barków do pośladków, co miałoby wykluczyć sens «wypinania», bo ewentualne próby wpływałyby na długość mierzoną od góry" - napisano w artykule.

TVP Sport zaznaczyła jednak, że są to na razie wstępne założenia FIS, jednak niewykluczone, że federacja już w maju zdecyduje się na opublikowanie komunikatu ze zmianami. Opinia środowiska skoków jest jednak jednoznaczna - reformy i ujednolicenie systemu sprawdzania kombinezonów są bardzo potrzebne.

loader

RadioZET.pl/TVP Sport