Szał radości polskich skoczków. Horngacher z promiennym uśmiechem [GALERIA]

Dominik Gołdyn
26.03.2017 13:07
Planica
fot. PAP/EPA

Po zeszłorocznym rozczarowaniu, odejściu Łukasza Kruczka, nadziejach wiązanych z nowym austriackim szkoleniowcem, polskie skoki osiągnęły sukces, o którym chyba tak naprawdę nikt nie marzył. Polska okazała się najlepszą drużyną sezonu 2016/2017. Po ceremonii dekoracji w biało-czerwonej ekipie zapanował szał radości!

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Polska drużyna w klasyfikacji łącznej Pucharu Narodu zgromadziła 5833 punkty. Drugą Austrię wyprzedziliśmy o 247 oczek. Na trzecim stopniu podium znalazła się ekipa Wernera Schustera, czyli Niemcy.

To największy, oprócz złotego medalu konkursu drużynowego mistrzostw świata w Lahti, grupowy sukces reprezentacji Polski. Do dziś na podium Pucharu Narodu stanęliśmy raz i było to trzecie miejsce sezonu 2010/2011.

Nic dziwnego, że po zakończeniu oficjalnych dekoracji w biało-czerwonym obozie zapanowała ogromna radość. Skupiony i poważny na co dzień trener naszych skoczków, Stefan Horngacher, nie krył wzruszenia. Mamy nadzieję, że za rok, w słoweńskiej Planicy będziemy mogli oglądać podobne obrazki.

RadioZET.pl/DG