Zamknij

Stoch pokazał opuchniętą kostkę. Boli od samego patrzenia [ZDJĘCIA]

13.01.2022 20:07
Kamil Stoch
fot. PAP/Instagram

Kamil Stoch doznał kontuzji skręcenia stawu skokowego podczas przygotowań do Pucharu Świata w Zakopanem. O tym, jak poważny jest uraz, możemy przekonać się, oglądając zdjęcia, które wrzucił do sieci.

- Nigdy w życiu nie miałem tak długiej i intensywnej rehabilitacji jednego dnia, ale efekty są niewiarygodne - napisał skoczek na Instagramie. Do tego dołączył zdjęcia opuchniętej kostki. Porównując ją z drugim stawem skokowym, widzimy, jak duża jest opuchlizna.

Kontuzja Kamila Stocha. Tak wygląda opuchnięta kostka:

Stoch kostka
fot.

Jak długo potrwa przerwa Stocha? - Z medycznego punktu widzenia, 4-6 tygodni rehabilitacji jest wymagane, ale jeżeli nic jeszcze bardziej poważnego nie wykryto, to być może będzie podobnie jak to było w ubiegłym roku u Roberta Lewandowskiego przy urazie więzadła pobocznego kolana. Przerwa miała potrwać 6-8 tygodni, a na boisko wrócił po czterech  - mówił w rozmowie z PAP Wojciech Kruk, ortopeda, który specjalizuje się w leczeniu stawów skokowych.

Utytułowany skoczek z Zębu na pewno nie wystąpi podczas zawodów w Zakopanem, a pod znakiem zapytania stanął też jego start na igrzyskach olimpijskich. Impreza w Pekinie rozpocznie się już 4 lutego.

Stoch to jeden z najbardziej utytułowanych skoczków narciarskich w historii. W swoim dorobku ma aż cztery medale igrzysk olimpijskich, w tym trzy złote. Do tego może pochwalić się m.in. dwoma złotymi krążkami mistrzostw świata, trzema triumfami w Turnieju Czterech Skoczni i dwiema Kryształowymi Kulami za Puchar Świata.

RadioZET.pl