Zamknij

Stephan Leyhe straci cały sezon PŚ. Ogromny pech skoczka

22.10.2020 16:24
Stephan Leyhe
fot. Norbert Schmidt/Pixathlon/REPORTER

Stephan Leyhe nie wystartuje w zbliżającym się sezonie Pucharu Świata w skokach narciarskich 2020/21. Mimo że rehabilitacja mistrza świata z Seefeld przebiega prawidłowo, jest jeszcze za wcześnie, aby Niemiec powrócił do rywalizacji.

Stephan Leyhe w marcu tego roku w czasie kwalifikacji do konkursu w Trondheim zaliczanego do Raw Air doznał groźnego upadku. Badania wykazały, że skoczek zerwał więzadła krzyżowe w lewym kolanie. Niemiec przeszedł operację, po której rozpoczął wielomiesięczną rehabilitację. Niestety, 28-latek nie wystartuje w zbliżającym się sezonie Pucharu Świata.

- Zrobimy rok przerwy, aby całkowicie wyleczyć kontuzję i zacząć od nowa w przyszłym sezonie - przyznał w czwartek trener niemieckiej reprezentacji, Stefan Horngacher.

Groźny upadek Stephana Leyhe [WIDEO]

 Stephan Leyhe nie wystąpi w sezonie 2020/21 Pucharu Świata

Austriak dodał, że Leyhe "na pewno nie będzie skakał w tym roku".

Stephan Leyhe mógł mówić o wyjątkowym pechu. Kwalifikacje w Trondheim okazały się bowiem ostatnim akordem sezonu. Z powodu pandemii koronawirusa odwołano pozostałe zawody w Pucharze Świata, a także mistrzostwa świata w lotach w Planicy.

28-latek był wówczas w znakomitej dyspozycji. W lutym odniósł w Willingen pierwsze pucharowe zwycięstwo w karierze, a na podium stanął wkrótce potem jeszcze w Rasnovie i Lillehammer. W klasyfikacji generalnej PŚ 2019/20 zajął szóstą pozycję. Podczas mistrzostw świata w Seefeld, razem z kolegami zdobył złoty medal w konkursie drużynowym.

RadioZET.pl/PAP