Zamknij

Totalna porażka Polaków w Titisee-Neustadt, triumf Geigera

23.01.2022 17:43
Andrzej Stękała
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Andrzej Stękała zajął 29. miejsce w niedzielnym konkursie PŚ w Titisee-Neustadt i był jedynym Polakiem, który zdobył pucharowe punkty. W konkursie triumfował Karl Geiger, a tuż za nim uplasowali się Anze Lanisek i Markus Eisenbichler.

Andrzej Stękała został jedynym Polakiem, któremu udało się wywalczyć awans do drugiej serii dzięki próbie na 126,5 metra. W drugim skoku uzyskał tylko 108 metrów i finalnie uplasował się na ostatniej 29. lokacie. Z początku wydawało się, że Stękała zajmie ostatnie miejsce, ale za kombinezon zdyskwalifikowany został Ziga Jelar.

Pozostała piątka biało-czerwonych niedzielny konkurs w Titisee-Neustadt zakończyła po pierwszych skokach. Maciej Kot zajął 36. miejsce (117,5 metra), a tuż za nim znalazł się Klemens Murańka (118,5 metra). Na 43. pozycji zawody zakończył Aleksander Zniszczoł (113 metrów), a na 45. lokacie sklasyfikowany został Jakub Wolny (116 metrów). Tomasz Pilch, skacząc jedynie 103,5 metra i zakończył kwalifikacje na 51. miejscu.

Skoki w Titisee-Neustadt: Porażka Polaków w niedzielnym konkursie

Na półmetku zmagań prowadził Ryoyu Kobayashi, wyprzedzając Markusa Eisenbichlera i Jana Hoerla.

Ostatecznie zwycięstwo w Titisee-Neustadt padło łupem Karla Geigera. Drugi był Anze Lanisek, a trzeci Markus Eisenbichler.

W ostatni weekend stycznia skoczkowie zmierzą się w Willingen, który będzie próbą generalną przed Zimowymi Igrzyskami w Pekinie.

RadioZET.pl