Zamknij

Stefan Kraft dowiedział się, jak otrzyma Kryształową Kulę: Nagram wideo

16.03.2020 11:02
Stefan Kraft dostanie Kryształową Kulę pocztą
fot. PAP/EPA

Stefan Kraft nie odebrał jeszcze Kryształowej Kuli za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W wywiadzie dla portalu skijumping.pl, skoczek zdradził, że najprawdopodobniej otrzyma trofeum…pocztą.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

To był niezwykle chaotyczny sezon w historii Pucharu Świata. Skoczkowie, jak i sami organizatorzy musieli mierzyć się z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, a silny wiatr często krzyżował plany w rywalizacji. Dodatkowo pandemia koronawirusa zmusiła do przedwczesnego zakończenia zmagań, gdzie odwołano konkursy w Trondheim i Vikersund. Pierwsze miejsce w klasyfikacji z dorobkiem 1659 punktów zajął Stefan Kraft. W pierwszej trójce znaleźli się także Karl Geiger i Ryoyu Kobayashi. Tuż za podium uplasował się Dawid Kubacki i Kamil Stoch.

Z powodu wcześniejszego zakończenia sezonu wielu kibiców zaczęło zastanawiać się, w jaki sposób Kraft otrzyma Kryształową Kulę. W rozmowie z serwisem skijumping.pl, Austriak przyznał, że sam nie wie, jak to zostanie rozwiązane.

- Z niecierpliwością czekam na tę chwilę. Niewykluczone, że dotrze do mnie w poniedziałek, gdy będę już w Salzburgu. Jak dojdzie do przekazania? Nie mam pojęcia, być może zostanie dostarczona w ogromnej paczce przez pocztę. Na pewno nagram wideo, aby podzielić się tą chwilą z fanami – powiedział.

Poza Kryształową Kulą, Kraft otrzyma również Małą Kryształową Kulę za PŚ w lotach. Na swoją nagrodę czeka też Kamil Stoch. Skoczek z Zębu zwyciężył w Raw Air. Można zakładać, że jeżeli spełnią się słowa Stefana Krafta, trzykrotny mistrz olimpijski również otrzyma swoje trofeum pocztą.

RadioZET.pl/skijumping.pl