Zamknij

Stefan Horngacher wypowiedział się na temat Jana Ziobro. Chce dać mu szansę

Krzysztof Sobczak
01.02.2018 14:24
Stefan Horngacher
fot. Mateusz Jagielski / EastNews

Trener polskich skoczków Stefan Horngacher skomentował aferę z udziałem Jana Ziobro. Austriak próbował dać mu szansę powrotu, ale medalista mistrzostw świata z Falun nie przyjął jego propozycji.

Zagłosuj

Czy Jan Ziobro powinien zostać przywrócony do kadry?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

- Chłopak robi monolog na Facebooku, a ja najpierw chciałbym z nim porozmawiać i ustalić, w czym problem. Próbowałem dać mu szansę powrotu, wskazówki, co robić, by wrócić i zacząć od FIS Cupów. Ale nie chciał - powiedział szkoleniowiec w programie "Wilkowicz Sam na Sam".

Na początku stycznia Jan Ziobro opublikował w sieci filmik, na którym zapowiedział zawieszenie kariery z powodu "niszczenia, dyskryminowania i poniżania" go przez Polski Związek Narciarski i obecną kadrę szkoleniową. W kolejnych nagraniach skoczek starał się przedstawić dowody potwierdzające jego tezę, ale faktycznie brakowało tam konkretów.

PZN podjął wreszcie decyzję o wyrzuceniu Jana Ziobry z kadry B, ale można się spodziewać, że ta sprawa nie jest jeszcze zakończona. W każdym razie Horngacher nie skreślił jeszcze zawodnika i zapowiada chęć rozmowy. Pozostaje nam czekać na rozwój wydarzeń.

RadioZET.pl/Wilkowicz Sam na Sam/KS