Stefan Horngacher poirytowany występem Jakuba Wolnego. Mina mówi wszystko [WIDEO]

Maciej Walasek
09.02.2019 20:14
Stefan Horngacher
fot. kadr z wideo

Stefan Horngacher dość znacząco skomentował występ Jakuba Wolnego podczas konkursu drużynowego w Lahti. Biało-czerwoni zajęli czwarte miejsce.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Stefan Horngacher nie ma łatwego zadania. Kiedy trzech skoczków jest w formie do „brydża” wciąż brakuje nam czwartego pewnego zawodnika. Mistrzostwa świata w Seefeld coraz bliżej, a u nas wciąż poszukiwania trwają.

Zobacz także

Zacznijmy od początku. Pierwszy skok Jakuba Wolnego już był zwiastunem jego słabego występu – 112 metrów. Jednak każdy wierzył, że w serii finałowej nasz najmłodszy z biało-czerwonych znacząco się poprawi. Niestety, było tylko gorzej a 23-latek wylądował na 106. metrze. W indywidualnej klasyfikacji Wolny był dopiero 25.

Po drugiej próbie kamery uchwyciły zachowanie Stefana Horngachera. Austriak nie powiedział ani słowa. Jednak z jego miny w ciągu chwili można było odczytać bezsilność, irytację i zdenerwowanie. To wszystko składa się do jednego wniosku: nadal nie mamy czwartego zawodnika.

Do mistrzostw świata w Seefeld zostały niespełna dwa tygodnie, a przypomnijmy, że biało-czerwoni będą bronić złotego medalu z…Lahti 2017 roku.

PŚ w Lahti: Dawid Kubacki broni Wolnego

Stefan Hula nie pojechał do Finlandii i trenuje indywidualnie w Wiśle. W zamian do kadry wrócił Maciej Kot, który w ostatnim czasie również szukał formy w Polsce. Jak widać przerwa wyszła mu na dobre, ponieważ w piątkowych kwalifikacjach był 16. Warto zaznaczyć, że Wolny trafił na najgorsze warunki spośród wszystkich skoczków.

- Na pewno jest niedosyt, wydaje mi się, że trochę nam skrzydła podcięły warunki, jakie Kuba trafił. Chyba dwa razy trafił najgorsze warunki, jakie tylko się dało – bronił swojego kolegi Kubacki.

Być może to warunki albo gorsza dyspozycja dnia. Miejmy nadzieję, że w jutrzejszym konkursie Wolny wróci na właściwe tory.

PŚ w Lahti: O której konkurs indywidualny?

Początek pierwszej serii konkursu indywidualnego o godzinie 16.15. Relacja na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/Twitter/MW