Zamknij

Stefan Horngacher ogłosi dziś decyzję ws. swojej przyszłości

Krzysztof Sobczak
02.03.2019 09:00
Stefan Horngacher w sobotę ogłosi decyzję ws. przyszłości
fot. PAP/EPA

Jak informuje dziennikarz Eurosportu Kacper Merk, w sobotę Stefan Horngacher ogłosi ostateczną decyzję w sprawie swojej przyszłości. Wraz z końcem tego sezonu Austriakowi wygasa umowa z Polskim Związkiem Narciarskim, a jego usługami poważnie zainteresowani są Niemcy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Jaka będzie decyzja Horngachera?

Liczba głosów:

Stefan Horngacher jest trenerem reprezentacji Polski od marca 2016 roku. Pod jego wodzą cała drużyna zanotowała progres, czego najlepszym dowodem jest pierwszy w historii triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów. Swoje premierowe konkursy Pucharu Świata wygrywali Maciej Kot i Dawid Kubacki, a ten drugi w piątek został mistrzem świata na skoczni normalnej w Seefeld.

Strona polska chciałaby przedłużyć z nim kontrakt, ale Austriak, który na co dzień mieszka w Niemczech, otrzymał również poważną ofertę z tamtejszej federacji. Jego oficjalną decyzję mamy poznać w sobotę, która będzie ostatnim dniem rywalizacji skoczków narciarskich na MŚ w Seefeld.

MŚ w Seefeld: Konkurs mieszany z Polakami

O godzinie 16 rozpocznie się konkurs mieszany, w którym po raz pierwszy zobaczymy reprezentację Polski. Biało-czerwoni wystąpią w składzie Kamila Karpiel, Kinga Rajda, Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Najpewniej po nim Horngacher poinformuje opinię publiczną o swojej przyszłości.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/KS