Zamknij

Oficjalnie: Stefan Horngacher trenerem reprezentacji Niemiec

Krzysztof Sobczak
03.04.2019 14:25
Stefan Horngacher trenerem reprezentacji Niemiec
fot. Jan GRACZYNSKI/East News

Stefan Horngacher objął funkcję trenera reprezentacji Niemiec w skokach narciarskich - poinformował Niemiecki Związek Narciarski (DSV). W środę dobiegły końca negocjacje z Austriakiem.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Stefan Horngacher przez ostatnie trzy lata prowadził kadrę Polski, którą doprowadził m.in. do dwukrotnego zwycięstwa w Pucharze Narodów. Po zakończonym sezonie ogłosił jednak zakończenie współpracy z PZN.

Horngacher trenerem reprezentacji Niemiec

Austriak w trakcie sezonu otrzymał propozycję pracy w reprezentacji Niemiec. Oferta była o tyle atrakcyjna, że Horngacher na co dzień mieszka z rodziną u naszych zachodnich sąsiadów, dlatego zdecydował się ją przyjąć. Do środy nie było jednak oficjalnego potwierdzenia.

- Nie mogę się doczekać mojego nowego zadania i związanego z tym powrotu do Niemieckiego Związku Narciarskiego. Teraz jest czas, aby stworzyć sztab szkoleniowy, a następnie skupić się na przygotowaniach - powiedział austriacki szkoleniowiec.

Według nieoficjalnych informacji 49-letni Tyrolczyk podpisał kontrakt na trzy lata do igrzysk w 2022 roku w Pekinie.

Stefan Horngacher zastąpił na stanowisku Wernera Schustera. Trenerem reprezentacji Polski został z kolei Michal Dolezal, dotychczasowy asystent Austriaka.

RadioZET.pl/skispringen.com/KS