Zamknij

Stefan Horngacher nie jest jedynym kandydatem dla Niemców? Nowy plan federacji

Maciej Walasek
14.02.2019 20:41
Stefan Horngacher
fot. Lukasz Kalinowski/East News

Stefan Horngacher dalej nie podjął decyzji, co do swojej przyszłości. Media podają, że Niemcy nie są pewni, że Austriak podpisze z nimi kontrakt i już poszukują planu rezerwowego. Gdyby nie udało się pozyskać 49-latka, miejsce Wernera Schustera miałby zająć Bernhard Metzler.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Stefan Horngacher wciąż nie powiadomił, czy przedłuża umowę z Polskim Związkiem Narciarskim czy przechodzi do niemieckiej kadry. Wiele mediów jest przekonana, że Austriak na pewno zostanie nowym trenerem Niemiec w sezonie 2019/20. W Polsce robi się coraz goręcej, ponieważ ewentualne odejście Austriaka byłoby sporym ciosem dla PZN-u. Niemniej jednak ani jedna strona ani druga nie wiedzą, na czym stoją, ponieważ 49-latek o swoim wyborze poinformuje dopiero po mistrzostwach świata w Seefeld.

Zobacz także

Stefan Horngacher: Niemcy wdrażają plan awaryjny

Chociaż Niemcy są pewni, co do Horngachera , gdyby nie udałoby im się ściągnąć Austriaka mają plan rezerwowy. Okazuje się, że miejsce Wernera Schustera mógłby zająć dotychczasowy szkoleniowiec kadry B, Bernhard Metzler. Trener osiąga świetne rezultaty na zapleczu niemieckiej kadry. To on doprowadził Markusa Eisenbichlera czy Richarda Freitaga do wysokiej formy.

Bez wątpienia Stefan Horngacher ma dwie doskonałe oferty: z Polski i z Niemiec. Nie wiadomo, czy Austriak odejdzie do naszych zachodnich sąsiadów. Jednak ostatnie ruchy niemieckiej federacji narciarskiej (DSV) pokazują, że muszą brać pod uwagę każdy scenariusz. Tamtejsze władze  prowadzą rozmowy z innymi trenerami, ale bez wątpienia ich głównym celem jest ściągnięcie do siebie obecnego szkoleniowca Polaków.

RadioZET.pl/sport.pl/MW