Zamknij

Horngacher zostaje w Polsce. Austriak przedłużył kontrakt z PZN

Dominik Gołdyn
25.03.2018 11:57
Stefan Horngacher
fot. PAP

Stefan Horngacher pozostanie na stanowisku trenera kadry polskich skoczków narciarskich. Austriak przekazał radosną nowinę po konkursie Pucharu Świata w Planicy w studio Telewizji Polskiej. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Stefan Horngacher najlepszym trenerem skoków narciarskich na świecie?

Liczba głosów:

Sprawa kontraktu Horngachera przewijała się już od igrzysk w Pjongczangu. Prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner kilkukrotnie mówił, że zmierza we właściwym kierunku i podpis trenera jest w zasadzie formalnością.

- W sobotę lub w niedzielę zapadnie decyzja. Wszystko co dotyczy nowej umowy to sprawy wewnętrzne, które musimy wyjaśnić. W tym momencie nie mogę powiedzieć nic więcej. Najpierw muszę porozmawiać z prezesem, który dziś przyjechał do Planicy. Na tę chwilę wiem dokładnie tyle samo co w Pjongczangu - powiedział dziennikarzom Horngacher.

Zobacz także

Austriak zapytany prowokacyjnie, czy istnieje ryzyko, że w kolejnym sezonie nie będzie pracował nad Wisłą, odparł że "zawsze istnieje takie ryzyko". Jednocześnie jednak przyznał, że w pewnym sensie pracuje już z polskim sztabem nad kolejnym sezonem.

Horngacher potwierdził również, że przedstawił Tajnerowi listę pomysłów, które chciałby w kolejnych miesiącach zrealizować.

Stefan Horngacher trenerem polskich skoczków

Stefan Horngacher pracuje z Polakami od sezonu 2016/17. Pod jego wodzą biało-czerwoni po raz pierwszy w historii zdobyli drużynowo złoty medal mistrzostw świata (Lahti 2017). W tej samej imprezie brązowy medal wywalczył Piotr Żyła.

Zobacz także

W mijającym sezonie Kamil Stoch sięgnął po złoty medal igrzysk w Pjongczangu oraz brązowy z kolegami z drużyny. Zapewnił już sobie Krysztalową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2017/18.

RadioZET.pl/PAP/TVP/DG