Jakie warunki Stefan Horngacher postawił Apoloniuszowi Tajnerowi i PZN?

Andreas Nicolaides
14.03.2018 12:02
Stefan Horngacher
fot. East News

Stefan Horngacher pozostanie na stanowisku trenera polskich skoczków na kolejny sezon - przekazał we wtorek Apoloniusz Tajner. PZN musi spełnić tylko warunki, jakie postawił austriacki trener. Czego zażądał?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jak powiedział w rozmowie z serwisem Sport.pl Adam Małysz, podczas jednego ze spotkań w Pjongczangu Horngacher spisał listę warunków, jakie muszą zostać spełnione, aby pozostał na stanowisku. "Orzeł z Wisły" przekonuje, że chodzi o to, "żeby podnieść ogólny budżet na skoki".

Jakie warunki postawił Stefan Horngacher?

- Jest pięknie, ładnie, ale tym skoczkom, których dziś mamy, musi ktoś deptać po piętach. Musimy odbudować kadrę B, i nie zapominać, że rywale nie śpią. Musimy mieć budżet na nowinki techniczne. Na eksperymenty. Tu są największe problemy. Bo pieniądze na opłacanie trenerów i szkolenie zawodników to mamy. Ale trzeba wciągnąć w polskie skoki naukowców, uczelnie, żeby pewne rzeczy móc u nas testować i wdrażać. I może tych postulatów Horngachera nie jest dużo, ale to są kosztowne rzeczy - powiedział Małysz.

Zobacz także

Dodał też, że Horngacherowi zależy na wzmocnieniu pracy z doktorem Haraldem Pernitschem - zaangażowaniu go w pracę z zapleczem kadry. Chodzi też o wprowadzanie nowych rozwiązań technicznych. - Dotychczas było tak, że mieliśmy pomysły, projekty, ale to wszystko było robione tak bardziej chałupniczo i dlatego większości rzeczy nie wdrażaliśmy. Jak to sprofesjonalizujemy, to możemy jeszcze dużo ugrać. W skokach drobiazgi odgrywają ogromną rolę i jest tak niewielkie pole do eksperymentów, że trzeba mieć najlepszych fachowców, żeby tam coś nowego znaleźli. I tak chcemy działać - przyznał.

Stefan Horngacher - nowy kontrakt z polską kadrą

Horngacher zwlekał z ogłoszeniem decyzji do momentu, w którym będzie miał pewność, że jego postulaty zostaną spełnione. Ostatnią wątpliwością jest czas, na jaki nowy kontrakt miałby być podpisany. Apoloniusz Tajner chciałby związać się z Austriakiem na cztery kolejne lata. Trener bardziej skłania się ku dwóm kolejnym sezonom.

RadioZET.pl/Sport.pl/AN