Stefan Horngacher opuszcza reprezentację Polski! Austriak przyjął ofertę Niemców

Krzysztof Sobczak
24.03.2019 12:01
Stefan Horngacher opuszcza reprezentację Polski
fot. PAP/EPA

Stefan Horngacher po trzech latach odchodzi z reprezentacji Polski i od przyszłego sezonu będzie szkoleniowcem kadry narodowej Niemiec. O swoje decyzji poinformował po ostatnim w tym sezonie konkursie w Planicy. Jeszcze w niedzielę mamy poznać nazwisko nowego trenera.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Ogłaszam oficjalnie, że nie będę kontynuować pracy z polską kadrą. Chcę podziękować całemu zespołowi, moim współpracownikom, kolegom, zawodnikom, mojemu przyjacielowi Adamowi Małyszowi. Te trzy lata to był najlepszy okres mojej kariery trenerskie - powiedział Stefan Horngacher.

Stefan Horngacher - sukcesy w reprezentacji Polski

Stefan Horngacher polską kadrę objął przed sezonem 2016/17. Pod jego wodzą biało-czerwoni dwa lata temu w Lahti zostali drużynowymi mistrzami świata, a Piotr Żyła wywalczył brązowy medal na dużym obiekcie. W ubiegłym roku w Pjongczangu po złoty medal igrzysk sięgnął Kamil Stoch, a drużynowo z kolegami cieszył się z brązowego. Stoch zdobył także Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2017/18. Natomiast w niedawnych MŚ w Seefeld na normalnym obiekcie triumfował Dawid Kubacki, a drugi był Stoch.

W marcu ubiegłego roku Horngacher ku zaskoczeniu PZN zgodził się jedynie na roczną umowę. Już wtedy było wiadomo, że w 2019 roku z niemiecką kadrą pożegna się trener Werner Schuster, a nasi zachodni sąsiedzi będą chcieli namówić na prowadzenie kadry właśnie Austriaka.

Stefanowi Horngacherowi dziękujemy za trzy lata sukcesów i życzymy powodzenia w nowej roli.

RadioZET.pl/PAP/KS