Zamknij

Austriacy zabiorą nam trenera?! To byłaby ogromna strata dla polskich skoków

Andreas Nicolaides
04.01.2018 10:56
Stefan Horngacher
fot. East News

Stefan Horngacher od nowego sezonu PŚ w skokach narciarskich może prowadzić reprezentację Austrii. Jego kontrakt z Polskim Związkiem Narciarskim wygasa bowiem już wiosną tego roku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Czy Stefan Horngacher powinien zostać trenerem polskiej kadry na kolejne lata?

Liczba głosów:

Austriaccy skoczkowie prezentują w tym sezonie słabą formę. Potwierdzeniem tego są ich fatalne występy w trwającym obecnie Turnieju Czterech Skoczni. Najlepszy z Austriaków - Gregor Schlierenzauer jest 15. Lider kadry - Stefan Kraft dopiero 27.

Jeśli chodzi o Puchar Świata, to tu sytuacja też nie prezentuje się dobrze. W pierwszej "20" jest tylko dwóch Austriaków - Kraft na miejscu 5. i Manuel Fettner na 20.

Austriacy chcą Stefana Horngachera

Z tego powodu pojawiać zaczęły się plotki na temat przyszłości trenera austriackiej kadry Heinza Kuttina. Dziennikarze z kraju ze stolicą w Wiedniu wśród kandydatów do jego zastąpienia upatrują Horngachera, który fantastycznie radzi sobie z pracą w polskiej kadrze.

Austriak przejął biało-czerwonych w sezonie 2016/2017. Pod jego wodzą Kamil Stoch wygrał Turniej Czterech Skoczni, a nasza kadra pierwszy raz w historii zdobyła drużynowe mistrzostwo świata. Ponadto Piotr Żyła zdobył brązowy medal MŚ i zajął drugie miejsce w TCS, a Stoch do triumfu w TCS dołożył drugie miejsce w Raw Air i klasyfikacji generalnej PŚ. Wobec takich sukcesów nie da się ukryć, że ewentualne odejście Horngachera byłoby dla polskich skoków ogromną stratą.

Adam Małysz: Były naciski na prezesa

O przyszłość szkoleniowca zapytany został Adam Małysz, dyrektor PZN ds. skoków i kombinacji norweskiej. 

„Orzeł z Wisły” przyznał, że polski związek nadal chce z nim pracować i podpisać z nim długoterminową umowę. - Był nacisk na prezesa w tym kierunku, żeby przedłużyć nie z roku na rok, tylko od igrzysk do igrzysk - powiedział w rozmowie z serwisem sport.pl.

RadioZET.pl/Sport.pl/AN