Ojciec Kamila Stocha wystosował apel ws. trenera Stefana Horngachera

Andreas Nicolaides
07.02.2019 11:36
Stefan Horngacher
fot. PAP/EPA

Bronisław Stoch zaapelował w sprawie ewentualnego odejścia Stefana Horngachera z kadry polskich skoczków. - Nie można wywoływać lawiny tam, gdzie jest cisza i spokój. Pozwólmy właściwym osobom podjąć odpowiednią decyzją w odpowiednim czasie - powiedział ojciec Kamila Stocha.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zamieszanie wokół przyszłości trenera reprezentacji Polski powstało po tym, jak Werner Schuster ogłosił, że po zakończeniu sezonu rozstanie się z kadrą niemieckich skoczków. Dziennikarze zaczęli spekulować, że jego miejsce zajmie właśnie Horngacher. To, zdaniem ojca Kamila Stocha, nie wpływa dobrze na biało-czerwonych.

Stefan Horngacher zostanie trenerem reprezentacji Niemiec?

- Roszady kadrowe powinny być wykonywane po sezonie, a nie w trakcie, bo w przeciwnym razie naruszają stabilność relacji panujących wewnątrz drużyny. Nie można wywoływać lawiny tam, gdzie jest cisza i spokój. Najlepiej w ogóle nie rozdrapywać tematu ewentualnego odejścia Stefana Horngachera. Pozwólmy właściwym osobom podjąć odpowiednią decyzją w odpowiednim czasie. Spekulacjami ani niczego nie przyspieszymy, ani nie wpłyniemy w żaden sposób na bieg spraw - zaapelował w rozmowie z Onetem Bronisław Stoch.

Głównym celem polskich skoczków w tym sezonie są mistrzostwa świata, podczas których będą bronić złotego medalu w konkursie drużynowym. Ponadto duże szanse na medale indywidualne mają Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła. Wszyscy trzej plasują się w ścisłej czołówce klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/Onet.pl/AN